GSB Sakarya yurtlarında öğrencilerden Kan bağışı  

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yurt Müdürlüklerinde Gönüllülük ve Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında,  Kızılay ekiplerince Kan ve Kök Hücre  Bağışı Standı kuruldu.

GSB Sakarya yurtlarında öğrencilerden Kan bağışı  

18 Ekim-9 Kasım tarihleri arasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı tüm kız ve erkek Yurt Müdürlüklerinde  18.00- 01-00 arasında yurtların içerisinde gerçekleştirilmeye devam eden kan ve kök hücre  bağışlama etkinliğine öğrenciler ve yurt personelleri destek verdi. 
Stant önünde, kan bağışında bulunmak isteyen öğrenciler yoğun talep oluşturdu.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında kan bağışında bulunan öğrenciler, toplumda kan bağışı bilincinin ve farkındalığının oluşması, gençler arasında kan vermenin öneminin anlaşılması, düzenli ve gönüllü kan bağışçısı sayısının arttırılması amacıyla Türk Kızılay'ına kan bağışında bulunduklarını belirterek, kanın acil bir ihtiyaç olduğuna da dikkat çekti. 

Sağlık açısından kan bağışında bulunmanın önemine değinerek, " Hem hastanelerde tedavi gören binlerce insana hem de toplumda birilerine faydalı olmak amacıyla kan bağışında bulunuyoruz. Duyarlı olup kan bağışı yapmamız gerekiyor. Sağlık durumu elverişli herkes kan bağışında bulunmalı " diye konuştu.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER