Güneyin dev projesinde çalışmalar devam ediyor

Taraklı ve Geyve’nin içmesuyu geleceğini garanti altına alacak 45 milyonluk projede devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler veren Dr. Rüstem Keleş, “168 kilometrelik hattımızın 60 kilometrelik kısmı tamamlanmış durumda.

Güneyin dev projesinde çalışmalar devam ediyor

Avdan bölgesinde yer alan 600 metreküplük depomuz ile Esenyurt bölgesinde yer alan 50 metreküplük depolarımızın betonarme imalatları tamamlandı. 3 adet terfi merkezimizin inşa çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Geyve ve Taraklı’nın içmesuyuna güvence sağlamak için hayata geçirilen 45 milyonluk projede çalışmalar devam ediyor. Devam eden proje ile ilgili açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Ekiplerimiz gerek Taraklı ilçe merkezinde, gerekse yüksek rakımda bulunan mahallelerde içmesuyu hattı inşa etmeye devam ediyorlar. Depo ve terfi merkezlerinde de çalışmalarımız sürüyor.  Projemizin 1. etabı tamamlandığında 33 mahalleyi bol ve sağlıklı içmesuyu ile buluşturmuş olacağız” diye konuştu.

100 yıldan daha fazla hizmet verecek
Taraklı ve Geyve’nin yüksek kesimlerinde yer alan söz konusu 33 mahallede yaklaşık 6 bin kişilik nüfusun yaşadığını söyleyen Dr. Rüstem Keleş, “Bizler projemizi gelecek nüfus projeksiyonlarını da hesaba katarak planladık. Son derece kaliteli malzemeler kullanarak 100 yıldan daha fazla hizmet verecek sağlam bir altyapı inşa ediyoruz. Projemiz ile Taraklı’ya bağlı Avdan, Esenyurt, Mahdumlar, Alballar, Kemaller, Uğurlu, İçdedeler, Dışdedeler, Tuzla, Aksu, Harkköy, Hacıyakuplar Mahalleleri ile Geyve’ye bağlı Doğancıl, Poydalar, Sabırlar, Çayköy, Südalan, Ilıcaköy, Aydınlar, Çamlık, Şehren, Demirler, Çine, Günhoşlar, Akdoğan, Karacaören, Çukurköy, Yaylak, Taşoluk, Hisarlık, Halidiye, Sekiharman ve Hacıosmanlar Mahallelerimize dünya standartlarında temiz, sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Depolar tamamlanıyor
Dr. Rüstem Keleş, “Projemiz kapsamında 168 kilometrelik içmesuyu hattı, çeşitli kapasitelerde 8 adet depo ve 3 adet terfi merkezi yer alıyor. 168 kilometrelik hattımızın 60 kilometrelik kısmı tamamlanmış durumda. Avdan bölgesinde yer alan 600 metreküplük depomuz ile Esenyurt bölgesinde yer alan 50 metreküplük depolarımızın betonarme imalatları tamamlandı. Kısa süre içerisinde mekanik ekipmanların montajına başlanacak. Esenyurt’ta yer alan 300 ve Avdan’da yer alan 200 metreküplük depolarda ise betonarme imalatlar sürüyor. 3 adet terfi merkezimizin inşa çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Hattın tamamlanmasının ardından 900 metre rakımda bulunan vatandaşlarımızın musluklarına dahi el değmemiş yer altı sularını ulaştıracağız. Bu projemiz kapsamında inşa edilen hatlar ilerleyen yıllarda Akçay ve Ballıkaya Barajları ile de entegre edilebilecek.”
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER