Hakim Tarafından Meslektaşımıza Yapılan Düşmanca Saldırıyı Kınıyoruz

Hakim Tarafından Meslektaşımıza Yapılan Düşmanca Saldırıyı Kınıyoruz, Hakim hakkında yürütülecek adli ve idari soruşturmanın takipçisi olacağız.

Hakim Tarafından Meslektaşımıza Yapılan Düşmanca Saldırıyı Kınıyoruz

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, İstanbul Anadolu Adliyesi 2. İş Mahkemesi hakiminin, duruşma esnasında bir kadın avukatın etek boyuna karışması ve fotoğrafını çektirmeye çalışmasına ilişkin bir açıklama yayımladı:

“İstanbul Anadolu Adliyesi 2. İş Mahkemesi hakimi duruşma esnasında kadın meslektaşımızın giydiği eteğe karışma cüretini göstermiştir, bununla da yetinmemiş meslektaşımızın eteğinin fotoğrafını yazı işleri memuruna  çektirmeye çalışmıştır.

Yargının 3 ayağından birinin, yargının bir diğer ayağına karışma cüreti göstermesi kabul edilemez. Biz şimdi hakim beye soruyoruz , memur olarak tabi olduğunuz kılık  kıyafet yönetmeliği gereği  her gün adliye içinde hiç çıkarmaksızın kravatınızı takıyor musunuz ya da kravat takmayan erkek memur hakkında bugüne kadar hiç işlem yaptınız mı? 

Mevzuatı bize öğretmeyin bu mevzuatlar bize uygulanacağı gibi size de uygulanacak!

Kravatını takmayan, her gün sakal tıraşı olmayan devlet memuru için işlem yapmayan ama avukata gelince kılık kıyafet yönetmeliğini öne süren hâkim haktan, adaletten, tarafsızlıktan ve vicdandan bahsedemez. Hakimin bu davranışı açıkça bir avukat düşmanlığının  göstergesidir.

Biz avukatlar kaleminizle, sözümüzle, bilgimizle ve adaletimizle bugüne kadar nice avukat düşmanlarını alt etmişiz ve alt etmeye de devam edeceğiz.

Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz, bu olayın bizzat tarafı bu saldırıya maruz kalmış meslektaşımız değil, tüm avukatlar ve tüm barolardır. Tarafı ve mağduru olduğumuz bu saldırının takipçisiyiz.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sakarya Barosu Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER