Halit Evin Kız İmam Hatip Lisesinin Ek Binası İçin Temel Atma Töreni Düzenlendi

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Hayırsever iş adamı Halit Evin tarafından yaptırılan ve 2017-2018 eğitim-öğretim yılında açılışı gerçekleşen 32 derslikli Halit Evin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yanına inşa edilecek olan 8 derslikli ek binanın temel atma törenine katıldı.

Halit Evin Kız İmam Hatip Lisesinin Ek Binası İçin Temel Atma Töreni Düzenlendi

Hayırsever iş adamı Halit Evin tarafından yaptırılacak olan ek binanın temel atma törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Ak Parti Büyükşehir Belediye ve İlçe Belediye Başkan Adayları ile vatandaşlar katıldı.kocaali
“AMACIMIZ GÜÇLÜ BİR NESİLE SAHİP OLMAK”
Hayırlı bir işin temelini atmak için bir arada bulunduklarını kaydeden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Biz zor bir coğrafyada yaşıyoruz, bu coğrafyada ayakta kalmanın şartı da güçlü olmaktır. Güçlü olmanın ilk yolu da, iyi eğitilmiş insanlara sahip olmak, sağlam bir nesile sahip olmaktan geçiyor. Bu da öğretmenlerimizin nefesinden, öğrencilerimizin hevesinden ve bu okulların yeterliliğinden geçmektedir. Bizler de, daha iyi okullarda, daha iyi imkânlar ile donatılmış binalarda, bu güçlü nesile sahip olmak için büyük bir gayret içerisindeyiz. Bu topraklarda yaşayan, bu topraklardan kazanan hemşehrilerimizin bu topraklara duymuş oldukları sosyal sorumluluklarla, işte buradaki gibi güzel eserler meydana çıkıyor.
“HAYIRDA BULUNMAKTAN DAHA BÜYÜK MUTLULUK YOKTUR”

Hayır sahibi gönül adamımız bu töreni istemeseler de Milli Eğitim camiamız; bu tür faaliyetlerin bir iltifat görmesi için, devamının gelmesi için ve İlimizde ihtiyaç duyduğumuz hayırsever sayısını daha da artırmak maksadıyla bu programın yapılmasının iyi olacağını ifade ettiler. İnancımıza göre ölümle birlikte her şey bitiyor, ondan sonra devam eden, ondan sonra arkanızdan gelecek olan sadaka-i cariye ki; bunun içerisinde hayırlı bir evlat bırakmak, hayırlı bir ilim bırakmak ve insanlara fayda sağlayacak eserler bırakmak gibi güzel şeyler bulunmaktadır. Burada görüldüğü üzere okul binaları da ölümden sonra arkasından sevabın gelmesini devam ettiren hayırlardan bir tanesidir. Bundan daha büyük bir mutluluk yoktur diye düşünüyorum. Bizler, ‘Hepimizin hedefi bu olmalı’ demeliyiz ki, bizden sonra da amel defterimize hayır yazdıracak işleri Yüce Allah nasip eylesin. Hayırsever Halit Beyefendinin istifade ettiği gibi bütün insanlarımız da bu nasipten faydalanmasını temenni ediyorum. Bu da bir şükrü gerektiriyor. İnanıyorum ki buradaki bu güzel manzara, bu zincire yeni halkaların da ilave edilmesine sebep olacaktır. İnşallah İlimizin, ilçemizin ihtiyaç duyduğu hususlarda da, bu topraklarda yaşayıp kazananların sosyal sorumluluğa olan katkılarıyla daha güzelini hep beraber paylaşacağız. Hayırsever Halit Evin Beyefendiye ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmasının ardından protokol üyeleri ile birlikte butona basarak 8 derslikli ek binanın temelini atan Vali Ahmet Hamdi Nayir, okulun ilimize ve ilçemize hayırlı, uğurlu olmasını diledi.
Yeni eğitim öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanan ek binanın temel atma töreni sonrası Halit Evin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini de ziyaret eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Mehteran Takımının gösterisini çok beğendiğini belirterek, öğrencilerle bir süre sohbet edip hatıra fotoğrafı da çektirdi.
T.C. Sakarya Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER