Hanlıköy Park’ın Yapımı Tamamlandı

Arifiye Belediyesi’nin ilçede yeşil alanları artırma, yeni park yapımı ve mevcut parkları yenileme çalışmaları devam ediyor.

Hanlıköy Park’ın Yapımı Tamamlandı

Belediye ekipleri vatandaşların boş zamanlarında dinlenebileceği ve çocuklarıyla zaman geçirebileceği yeşil alanları artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Arifiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçenin pek çok noktasında aynı anda çalışma yürütüyor. İlçeye yeni park ve yeşil alanlar kazandırılırken, var olan parklara da yeni fonksiyonlar ekleniyor. Yapılan çalışma kapsamında,  fiziki şartları yeterli olan parklara; spor yapmayı kolaylaştıran özel zeminli yürüyüş yollarının yanı sıra yeni oturma alanları yapılıyor.

Hanlıköy Mahallesi Kibar Sokak sakinlerinin talebi üzerine, 4,5 dönümlük alanda içerisinde yürüyüş yolları, oturma alanları, yeşil alan, çocuk parkı ve spor alanının bulunduğu parkın yapımı tamamlandı.   Bu anı dört gözle bekleyen çocuklar, parkta arkadaşlarıyla birlikte doyasıya vakit geçirmeye başladı. 

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada;  “Tamamlanan, devam eden ve hayata geçirilecek olan yeşil alan projeleriyle birlikte vatandaşlarımızın nefes alabilecekleri, çocukların gönüllerince koşup oyun oynayabilecekleri, gençlerimizin spor yapabilecekleri ve sohbet edebilecekleri alanları ilçemize kazandırmaya devam ediyoruz.  Hanlıköy Mahallemizde 4,5 dönüm alan içerisinde bütünüyle çok güzel bir yaşam alanı inşa ettik. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde benzer projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. Hanlıköy Park’ın İlçemize ve mahalle halkına hayırlı olmasını diliyorum.“ dedi.
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER