Hedef bir milyon kitap, “Evde kal kitapla kal”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi koronavirüsle mücadele kapsamında ‘ Evde Kal Kitapla Kal’ sloganıyla hayata geçirdiği çalışmada hedef bir milyon kitap.

Hedef bir milyon kitap, “Evde kal kitapla kal”

Evde kal kitapla kal’ çağrısına uyan vatandaşlara ‘evlere kitap servisi’ uygulaması başlattı. Bu anlamlı ve güzel etkinliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri hijyenik ortamda hazırlanan kitapları tek tek dezenfekte yapıp paketledikleri kitapları, kitap talebinde bulunan vatandaşlara ulaştırıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bu koronavirüs günlerinde her türlü tedbiri aldık, vatandaşlarımızın evde kaldığı bu günlerde, onların evlerinde vakitlerini en şekilde geçirmeleri için vatandaşlarımızı ‘Evde kal Kitapla Kal’ projesini gerçekleştirdik. Evde kal Kitapla kal projesi kapsamı içerisinde binlerce kitabı vatandaşlara ulaştırdık. Kitapları 20 yaş altı, 20 yaş üstü ve 65 yaş üstü olarak 3 kategoride kitaplarımızı vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Burada hedefimiz bir milyon kitap dağıtmaktır. Bizler vatandaşlarımızı evlerinde kalırken kitap okumayı özendiriyoruz.

Belediyenin dağıttığı kitapları alan vatandaşlarda yapılan bu güzel çalışmalardan oldukça memnun kalıyorlar ve bu projeyi gerçekleştirenlere de teşekkür ettiler.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER