Hedefimiz yeniden Play-Off’ta olmak

Bolu’da gerçekleştirdiği kampın ardından şehre dönen Adatıp Büyükşehir Basketbol, yeni sezon hazırlıklarına Sakarya Spor Salonu’nda devam ediyor.

Hedefimiz yeniden Play-Off’ta olmak

Bolu’da gerçekleştirdiği kampın ardından şehre dönen Adatıp Büyükşehir Basketbol, yeni sezon hazırlıklarına Sakarya Spor Salonu’nda devam ediyor. Ernak, “Geçen sene Play-Off oynayan takımların arasında olduğumuz için beklentiler yine Play-Off oynayacağımız şeklinde. Tabii ki bizde hedef olarak gözümüzü oraya dikiyoruz” dedi. Büyükşehir Basketbol Takımı, 5 Eylül Çarşamba günü saat 17.00’da Sakarya Spor Salonu’nda TBL ekiplerinden Petkimspor ile hazırlık karşılaşmasına çıkacak. Karşılaşmayı taraftarlar ücretiz olarak takip edebilecek. kocaali

Adatıp Sakarya Büyükşehir Basketbol Spor Kulübü, Bolu’da gerçekleştirdiği kampın ardından yeni sezon hazırlıklarına Sakarya Spor Salonu’nda devam ediyor. Adatıp sponsorluğunda bu sezon hem Tahincioğlu Süper Ligi’nde hem de Avrupa Kupalarında mücadele edecek olan Büyükşehir, 5 Eylül Çarşamba günü saat 17.00’da Sakarya Spor Salonu’nda Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Petkimspor ile hazırlık karşılaşmasına çıkacak. Karşılaşmayı taraftarlar ücretiz olarak takip edebilecek.

Sezonu inşa edecek temeller
Bolu kampını değerlendiren Koç Selçuk Ernak, “Bolu kampından yeni geldik. Kamp süresince çok ağır bir tempoda çalıştık. Oyuncularımız bir sürü fiziksel zorluklar yaşamalarına rağmen çok güzel bir kamp dönemi geçirdiler. Kamp boyunca yaşadıkları fiziksel yüklenmeler orayla sınırlı kalmayacak. Hazırlık maçlarına Çarşamba gününden itibaren başlayacağız. Burada da fiziksel yüklenmelere devam edeceğiz çünkü sezonun inşa edeceğimiz temellerinin burası olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Oyuncularımız iştahlı ve enerjik
Ernak, “Çok farklı basketbol anlayışlarından ve farklı alışkanlıklardan basketbolcuları bir araya getirdik. Birlikte iyi şeyler yapabilmemiz için çak fazla şey öğretmemiz, anlatmamız ve beraber sahada mesai yapmamız gerekiyor. Bu konuda oyuncularımızın iştahları, enerjileri ve isteklilikleri bize çok yardımcı olacaktır. Biz geçen sene Play-Off oynayan takımların arasında olduğumuz için beklentiler yine Play-Off oynayacağımız şeklinde. Bu da çok normal bir durum. Tabii ki bizde hedef olarak gözümüzü oraya dikiyoruz” dedi.

Süper Lig tecrübesi yaşamış isimler
Ernak, “Alt Liglerden transfer ettiğimiz oyuncular da daha önce Süper Lig tecrübesi yaşamış isimler. Ligin temposuna ayak uydurma konusunda bir sıkıntı yaşayacaklarını düşünmüyorum. Özellikle bu sezon birçok oyuncumuz için bir sıçrama sezonu olmalı ki zaten kendi ifade ettikleri kişisel amaçları içindeki unsurlardan biride bu. Onlarda basketbol kariyerleri için bir sıçrama peşindeler. Uyum süreçlerini kısa tutup onları hak ettikleri seviyede basketbol oynamalarını sürdürmeleri için elimizden gelen yardımı yapacağız” dedi.

Sıkı çalıştık
Genç oyuncu Mustafa Kırcalı, “Bolu kampında sıkı çalıştık. Bazı ufak tefek fiziksel sakatlıklar yaşasak da hiçbir zaman geri adım atmadık” derken; Cenk Şekeroğlu ise, “Bolu’daki kampta kondisyon ve yükleme antrenmanları geçirdik. Takımdaki hava iyi. Herkes genç ve enerjik” ifadelerini kullandı.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

SIRADAKİ HABER