Hendek meclisi 9 maddeyi karara bağladı

Hendek Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Başkanlığında koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleşti.

Hendek meclisi 9 maddeyi karara bağladı

9 maddeyi görüşen meclis tüm maddeleri oy birliğiyle kabul etti 
 
Ekim ayı toplantısı 
Hendek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah ve Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda sonradan eklenen maddeyle birlikte toplam 9 maddeyi görüştü. Meclis salonunda Azerbaycan’ın bayrakları da asılırken Başkan Turgut Babaoğlu’nun sosyal medyada rekor kıran Karabağ şiiri izlettirildi. Alkışlanan gösterimin ardından Başkan Babaoğlu gündem öncesi bazı açıklamalarda bulundu. 
 
Salgın tedbirleri
Koronavirüs salgının artış gösterdiğini anlatan Babaoğlu, “ Lütfen gösterilen mücadelenin boşa gitmemesi adına 3 basit kuralı hassasiyetle uygulamaya devam edelim. Maske kullanalım, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaya sağlığımız için özen gösterelim” dedi. 
 
Cumhur ittifakı 
MHP ve AK Parti’yi tebrik eden Babaoğlu, “Cumhur ittifakının kadroları güçlenerek yoluna devam ederken büyükşehir ve 16 ilçe belediyesi, MHP ve AK Parti il ilçe teşkilatları, meclis üyeleri ve tüm kadrolarımızla 2023 hedefine hazırlanıyoruz. Allah’ın izniyle Sakarya’dan, Hendek’ten Cumhurbaşkanımıza ve liderimize en güçlü desteği verecektir” dedi.  Babaoğlu kongrelerini yapan diğer partileri de kutladı. 
 
Azerbaycanın yanındayız 
Azerbaycan’a destek mesajı veren Babaoğlu,  “Dağlık Karabağ sorunu devam ederken, Ermenilerin Türk Topraklarına düzenlediği alçak saldırılarda şehit olan soydaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Can Azerbaycan’ın canımızla kanımızla yanında, varlığımızla arkalarındayız. Bu zulüm inşallah bitecek, işgal sona erecektir. Başka yolu ve çaresi artık yoktur. Karabağ Türk vatanıdır, Azerbaycan Türkiye’dir, Türkiye Azerbaycan’dır.  İki devletiz, tek milletimiz” 
 
Hizmetler artıyor 
Çalışmaları anlatan Babaoğlu, “Hendek halkı için hizmetlerimize devam ederken, tamamlanarak hizmete alınan eserlerin yanında, belediyemizin güçlü hizmet ağını her yere ulaştırmaya çalışıyoruz. Yıllardır hizmet bekleyen ve başlayan hizmet yağmurundan pay almak isteyip Benim mahallem ne oldu diyen hemşerilerimiz bilsinler ki her mahalleye gidilecek. Sadece biraz sabır” dedi
 
Hizmette rekor kırdık 
Rakamlarla paylaşımlarda bulunan Babaoğlu, “Geçmiş 60 ayda yapılan yol bakım onarım çalışması ortalama 220 kilometrelik bir alanı kapsarken biz bu rakamı 18 ayda 681 kilometreye çıkardık. Yeni yol açımında rekor kırdık,11 kilometreye ulaştık. Yine 18 ayda 90 bin metrekare kilitli parke yaptık. Geçmiş 5 yılın 3,5 katı demek bu. Şantiyemizde üretilen malzemeler sokaklarımızda hizmete dönüşüyor. Zeki Cömert, HAKOM ve Seba Kompleksi proje alanlarından sökülen kilitli parkeleri bile mahallelerimize gönderdik. Neredeyse tüm mahallelerimizde yağmur suyu hattını güçlendiriyoruz” dedi
 
 
Bizde bahane olmaz 
Mali verileri de paylaşan Babaoğlu, “Gelirimiz 2018 yılında 55 milyon 106 bin 289 lira, 2019 yılında 48 milyon 846 bin 227 lira oldu. Açıkça görüldüğü gibi 67 milyon lira bütçenin olduğu 2019 yılında gelirimiz 48 milyon lirada kaldı. 2020 yılına bir bakalım. 65 milyon 300 bin lira bütçemiz var. Ancak yılın ilk 6 ayında pandeminin yarattığı ekonomik sorunlar, inşaat ruhsatlarındaki ciddi azalmalar ve buna benzer olumsuz etkiler nedeniyle gelirimiz 23 milyon 944 bin lirada kaldı.Rakamlar ortada. Şimdi ben bunu anlatınca bahane üretmiş mi oluyorum?  Hizmetleri hayata geçirirken yok kelimesini nerede kullandık! Borç var gelir yok biz şunu yapamıyoruz, bunu yapamıyoruz sözünü benden hiç duymadınız, duymayacaksınız da” dedi
 
Size ayıracak vaktimiz yok 
Babaoğlu, “Sabah akşam Hendek Belediyesi ve Turgut Babaoğlu’na karşı kampanya yürütenler ne kadar doğru işler yaptığımızı bize her gün hatırlatıyor. Hendeklinin her görüşü, isteği, söyleyeceği ne varsa başımızın üstündedir. İyi niyetle yapıcı olan her eleştiriyi ciddiyetle dikkate alıyoruz. Ancak haddini aşan, operasyon peşinde koşup algı hastalığı ve aklıyla alay edilmişler, sözde akıl vermeye çalışanlar ile geçmişini ve kurumsal hafızayı unutan, çamurdan çıkmayanlar; bizi de sessiz kaldık diye meydanı boş bulanlar çok iyi bilmelidir ki; bizim size ayıracak vaktimiz yok. Enerjimiz Hendek içindir. Çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır” dedi
 
Toplu açılışlar ve temel atma 
“Hayata geçirdiğimiz ve tamamladığımız projelerin yanı sıra şimdi sıra yeni projelerde. Pandemi tedbirleri kapsamında açıklanan yeni kısıtlama kararları nedeniyle toplu temel atma ve açılış törenleri planlarımızı erteledik. Projelerimize başlayarak yayınlanan genelgelere göre kısıtlı temel atma ve toplu açılış törenleri planlıyoruz. Hendekimize şimdiden hayırlı olsun”
 
Yenimahalle 
Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. 9 gündem maddesi de oy birliğiyle kabul edilirken, Başkan Babaoğlu mecliste soruları cevapladı. Yenimahalle Pazar yeri hakkında gelen soruyu cevaplayan Babaoğlu, “Yenimahalleye Pazar yeri kurmak için 1200 metrekarelik bir alan belirledik. Bu alanda tezgah açacak Hendekli 4 esnafımız çıktı. Sosyete pazarı kurmak isteyenler oldu. Hendekli esnafımızın işini baltalayacak onları da daha da zor duruma düşürecek bir işin altına imza atamam.Pandemi nedeniyle zaten sıkıntılı bir dönem var. Şimdi olan otopark olarak kullanılıyor. Açık hava etkinlikleri düzenlenebilir bir yer oldu. Ayrıca afet toplanma alanı olarak ta burayı belirleyeceğiz” dedi
 
Atatürk parkı 
AK Parti Grup Sözcüsü Hamit İsmailoğlu’nun Atatürk Parkı içindeki kafeterya ile ilgili sorusuna cevap veren Babaoğlu, “Belediyemiz tarafından kiraya verilen kafeterya tarafında kalan çocuk oyun parkı yerine, halkımızın hizmetine açılacak bir şekilde 2 kat büyüklüğünde yeni bir çocuk parkı yapılacak.0-03/0-6 yaş  grubuna hitap eden çocuk parkı kısa zamanda hizmette olacak. Firma sahibi bunu yapacak. ” dedi. 
 
Spor kompleksi 
Süleyman Seba Spor Kompleksiyle ilgili soruya da cevap veren Babaoğlu, “ Türkiye çapında ses getiren Süleyman Seba Spor Kompleksi projemiz büyük kesimlerden destek aldı. Eski belediye başkanı şahsi ilişkilerini daha önceden milletvekilliği yapmış kendisiyle dostluğu olan birisini yalan yanlış bilgilendirdi. MHP Grup Başkanvekilimiz Sayın M.Levent Bülbül, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ali İhsan Yavuz, AK Parti ve MHP’nin kıymetli il başkanları bu konuda görüştük. Proje kaldığı yerden devam edecek” diye konuştu. 

Hendek Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER