Hendek Şehit A.Gaffar Okkan’ı Anıyor

Şehit Emniyet Müdürü A.Gaffar Okkan şehadetinin 19.yılında Hendek’te bir dizi programlarla anılacak.

Hendek Şehit A.Gaffar Okkan’ı Anıyor

Belediye önünde kurulan kürsüde ise Hendek halkı Şehit A.Gaffar Okkan ile ilgili duygularını paylaşırken, yapılan çekimlerin 24 Ocak günü yayınlanacağı bildirildi. 

Diyarbakır Toprağı Getiriyorlar
Diyarbakır Emniyet Müdürü iken 24 Ocak 2001 yılında 5 silah arkadaşıyla birlikte şehit edilen A.Gaffar Okkan, şehadetinin 19.yılında anma töreni ve bir dizi programlarla anılacak. Hendek Kaymakamlığı ve Hendek Belediyesi tarafından organize edilen programlar kapsamında A.Gaffar Okkan anısına 18 Ocak Cumartesi günü Karate Turnuvası düzenlenecek. Hendek Yeni Spor salonunda düzenlenecek olan turnuva Cumartesi günü 09.00-19:00 saatleri arasında yapılacak. Ayrıca Diyarbakır’dan gelecek sporcular ve heyet Okkan’ın mezarına Diyarbakır’dan getirecekleri topraklardan serpecek. 

Arama Kurtarma Ekipleri 
Anlamlı Karate Turnuvasının ardından 23 Ocak Perşembe günü Sakarya Arama Kurtarma Ekibi (SAKE), Hendek Arama Kurtarma Ekibi (HAKUT) ve TRAC Sakarya Şube temsilcileri Dikmen Zirvesine sporcularla birlikte yürüyüş yapacak ve dev kortej bayrağı açılacak. Yürüyüş sonunda ise Hendek’in en yüksek zirvesinde Şehit Ali Gaffar Okkan posteri, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk posteri ve Şanlı Türk Bayrağımız açılacak. 

24 Ocak Cuma Günü 
24 Ocak Cuma günü ise saat 10:30’da Şehit A.Gaffar Okkan mezarı başında dualarla anılacak. Ardından saat 12:00’da Tepecik A.Gaffar Okkan camiinde Mevlid-i Şerif okutulacak ve saat 14:30’da Hendek Belediye Nikah ve Toplantı salonunda(Atatürk Parkı içi) A. Gaffar Okkan resim sergisi açılacak. Yine aynı gün saat 16:00’da ise Hendek Yeni Spor Salonunda Veteranlar Hentbol Turnuvası düzenlenecek. 

Duygularını Paylaşıyorlar
Anma etkinlikleri kapsamında Hendek Belediyesi tarafından, belediye hizmet binası önünde kurulan kürsüde Hendek halkı duygularını paylaşıyor. Okkan’ı anlatan Hendekliler zaman zaman duygusal anlar yaşarken, yapılan çekimlerin 24 Ocak günü belediyeye ait sosyal medya hesaplarından yayınlanacağı ve kamuoyu ile paylaşılacağı açıklandı. 

RAHMETLE ANIYORUZ 
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, A.Gaffar Okkan, silah arkadaşları ve tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle andığını söyledi. Başkan Babaoğlu, anma programlarına herkesi davet etti.  

Anma Programları Şu Şekilde Açıklandı
18 OCAK CUMARTESİ 

Karate Turnuvası                Saat 09:00-19:00  (Hendek Yeni Spor Salonu)
Tüm halkımız davetlidir. 

23 OCAK PERŞEMBE 
Arama Kurtarma Ekiplerinin tırmanışı      Saat 11:00 (Dikmen) 

24 OCAK CUMA 
Mezarlıkta tören             Saat 10:30
Mevlid-i Şerif                Saat 12:00 (Tepecik A.Gaffar Okkan Camii)
Fotoğraf sergisi                Saat 14:30 (Atatürk Parkı içi nikah ve toplantı salonu)
Veteranlar Hentbol turnuvası        Saat 16:00 (Hendek Yeni Spor Salonu)
Tüm halkımız davetlidir.

Hendek Belediyesi Basın Servisi

SIRADAKİ HABER