Hep birlikte Sakarya olduk

Erzurum’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 100. Yılı Kutlamaları’na katılan Başkan Toçoğlu, “Geçmişi unutmayacağız.

Hep birlikte Sakarya olduk

Geçmişimize sahip çıkarak geleceğe beraberce yürümeye devam edeceğiz. Başka coğrafyalardan gelen insanlarla birlikte bu güzel şehir Sakarya’yı inşa ettik. Hep birlikte Sakarya olduk. Sakaryalı olduk” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erzurum’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 100. Yılı Kutlamaları’na katıldı. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinlik gecesinde Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, MHP İl Başkanı Levent Bülbül, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Sakarya Erzurumlular Derneği Başkanı Akif Akyürek, dernek başkanları ve çok sayıda misafir yer aldı.

Binlerce yıllık geçmiş
Sakarya Erzurumlular Derneği Başkanı Akif Akyürek, “Tarihi binlerce yıllık geçmişe dayanan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Erzurum’un 100. Yılını kutlamak ve anlamak üzere burada bulunuyoruz. Bu anlamlı gecede bizleri yalnız bırakmadıkları için tüm misafirlere teşekkürlerimiz sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Memnuniyet duyuyorum
İl Milli Eğitim Pervin Töre, “Bu gecede hemşerilerimle bir arada bulunmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum. Biz Erzurumlular için böyle anlamlı bir günde bir arada olmamızı sağlayan Dernek Başkanı Akif Akyürek’e ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi. 

Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum
Erzurum’un kurtuluşunun 100. yılında Sakarya’da yaşayan Erzurumlularla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Başkan Toçoğlu, “Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve İslam’ın kalesi haline gelmiş kadim şehrimiz Erzurum, tam bir asır önce düşman işgalinden kurtuldu. Erzurum’la birlikte Türkiye kurtuldu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atıldı. Bu kurtuluşu gerçekleştiren atalarımızı ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye belirtti.  

Geleceğe beraberce yürüyeceğiz 
Toçoğlu, “Geçmişi unutmayacağız. Geçmişimize sahip çıkarak geleceğe beraberce yürümeye devam edeceğiz. Başka coğrafyalardan gelen insanlarla birlikte bu güzel şehir Sakarya’yı inşa ettik. Hep birlikte Sakarya olduk. Sakaryalı olduk. Sakaryamıza değer kattık. Hep beraber Sakarya’yı hayallerin, umutların ve geleceğin şehri haline getirdik” dedi. 
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER