Her iki üniversiteye destek hepimizin görevi

Akademik yılın açılışı dolayısıyla SAÜ ve SUBÜ’lü akademisyenlerle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “SAÜ ve SUBÜ şehrimizin en büyük değerlerindendir.  

Her iki üniversiteye destek hepimizin görevi

Biz her iki üniversitemize de destek sunmaya, ortak çalışmaları hayata geçirmeye devam edeceğiz. kocaali

Yeni akademik yılın hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm öğretim görevlilerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, destekleri ve temennileri için Başkan Toçoğlu’na teşekkür etti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yeni akademik yılın başlaması münasebetiyle SAÜ ve SUBÜ’lü akademisyenlerle bir araya geldi. Maltepe Park’ta gerçekleştirilen buluşmada Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Genel Sekreter İbrahim Pehlivan, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Zafer Poyraz, SAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, dekanlar, bölüm başkanları ve akademisyenler yer aldı.

Hayırlı olsun
SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. SAÜ olarak şehrimize değer katacak çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz. İnşallah Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde ortak çalışmaları hayata geçireceğiz” derken; SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Uygulamalı Bilimler Üniversitemizin ilk akademik yılı. Hem şehrimize hem de öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah şehrin marka değerini arttıracak, iş dünyasına katkılar sunacak çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

Yeni eğitim yılı kutlu olsun
Kısa süre önce hizmete alınan Maltepe Park’ta gerçekleştirilen buluşmada konuşan Başkan Toçoğlu, “Yeni öğretim yılının başlamasından dolayı akademisyenlerimizle birlikte buluşmak istedik. Davetimize icabet ettiğiniz için öncelikle hepinize şükranlarımı sunuyorum. Bu yıl üniversitemiz oldukça yoğun. Aynı zamanda ikinci üniversitemize kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni akademik yılın öğrencilerimize, akademisyenlerimize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyor, başarılar temenni ediyorum” dedi.

Desteklerimiz devam edecek
Toçoğlu, “Akademiyi yakından tanıyan birisiyim. Siyasete başlamadan önce üniversitede görev yapıyordum. Üniversite camiasını yakından tanıyan biri olarak söyleyebilirim ki; SAÜ Türkiye’deki pek çok üniversiteye örnek olacak niteliktedir. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak üniversitemizle ortak çalışmalar gerçekleştirdik, destekler sunduk. Üniversitemizle birlikte pek çok projeye imza attık. MYO’lar inşa ettik, laboratuar desteği sunuyoruz, ulaşımda kampüs seferlerimizim sıklaştırdık. İkinci üniversitemize de kavuştuk. Büyükşehir Belediyesi olarak her iki üniversitemize de destekler sunmaya, yanlarında olmaya devam edeceğiz. Rabbim çalışmalarınızı kolaylaştırsın” diye belirtti.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER