İl Koordinasyon Kurulu II. Dönem Toplantısı Gerçekleştirildi

2019 yılı yatırım programında yer alan projelerin değerlendirildiği II. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Vekili Erdoğan Ülker başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Koordinasyon Kurulu II. Dönem Toplantısı Gerçekleştirildi

İlimizde yürütülen yatırımlar ile kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyon konularının ele alınıp yerel ve bölgesel kalkınma açısından değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, Kaymakamlar, Belediye Başkanları ve kurul üyeleri yer aldı.
“2019 Yılı Proje Tutarı 5 Milyar 551 Milyon TL”
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda İlimizdeki projelere dair bilgiler veren Vali Vekili Erdoğan Ülker, “2018 yılı proje tutarı 7 milyar 25 milyon TL iken, 2019 yılı yatırımlarının proje tutarı 5 milyar 551 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. 2019 yılı proje tutarının sektörlere göre dağılımına baktığımızda; Ulaştırma sektörü 3 milyar 47 milyon TL, Enerji sektörü 677 milyon TL ve Tarım sektörü 606 milyon TL ile ilk üç sırayı almaktadır.
“33 Proje Tamamlandı, 152’si Devam Etmekte”
İlimizin 2019 yılı yatırım programında yer alan 248 projeye, II. Dönem itibariyle tahsis edilen 745 milyon TL ödeneğin 235 milyon TL’si harcanarak % 32 nakdi, % 37 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. Toplantı dönemi itibariyle 248 projeden; 33’ü tamamlanmış, 152’si devam etmekte, 25’i ihale aşamasında olup, 38 projenin ise hazırlık çalışmaları devam etmektedir.
“Koordinasyon İçerisinde Çalışmak Önemli”
2019 yılı yatırım programında yer alan yeni projelerin hayata geçirilmesi ve devam eden projelerin zamanında bitirilmesi için Valiliğimiz başta olmak üzere tüm paydaşların etkili koordinasyonu ve işbirliği içerisinde çalışmaları önem kazanmaktadır” dedi.
Toplantının son bölümünde kurul üyeleri kendi bünyelerinde gerçekleştirilen hizmet ve çalışmalara dair bilgilendirmelerde bulunurken, Vali Vekili Erdoğan Ülker tüm kurum ve kuruluş yöneticilerine başarılar diledi.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER