İş güvenliği bir farkındalık durumudur

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince ‘Çok Tehlikeli Sınıf’ta görev yapan 398 SASKİ personeline yönelik olarak iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri gerçekleştirildi.

İş güvenliği bir farkındalık durumudur

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Hizmet sunarken bizim için en önemli öncelik personellerimizin işlerini bitirdikten sonra evlerine sağ salim dönebilmeleri. İş güvenliği bir farkındalık, iş kazası ise bir bilinçsizlik durumudur” ifadeleri kullanıldı. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince ‘Çok Tehlikeli Sınıf’ta görev yapan 398 SASKİ personeline yönelik eğitimler gerçekleştirildi. Ofis Sanat Merkezi’nde (OSM) gerçekleştirilen eğitimlerde Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Dr. Aydın Sarı, Sivil Savunma Uzmanı Yasin Tepe ve İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Muhammet Ali Bakan personellerle buluştu. Bir hafta boyunca devam eden eğitimlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi, Yangından Korunma Eğitimi, Kişisel Koruyucu Donanım Kullanımı Eğitimi ve Temel Afet Bilinci Eğitimi gerçekleştirildi. SASKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımıza kaliteli ve etkin hizmet sunmak için eğitimlerimize devam ediyoruz. Hizmet sunarken bizim için en önemli öncelik personellerimizin işlerini bitirdikten sonra evlerine sağ salim dönebilmeleri. İş güvenliği bir farkındalık, iş kazası ise bir bilinçsizlik durumudur. Bunun için İş sağlığı ve güvenliğine yönelik eğitimlerimizi sürdüreceğiz” denildi.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

SIRADAKİ HABER