İş Sağlığına Önem Veriliyor

Adapazarı Belediyesi müdür ve çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği hakkında eğitim verildi. Belediye Meclis Salonu’nda gün boyu devam eden eğitimde, iş güvenliği, ilk yardım ve önemi anlatıldı.

İş Sağlığına Önem Veriliyor

Adapazarı’nda Eğitim Var
Adapazarı Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü hizmet içi eğitim programları kapsamında, belediyede müdürleri ve çalışanlarına "İş Sağlığı ve İş Güvenliği" eğitimi verildi.  Adapazarı Belediyesi İş Güvenliği Uzmanı Leyla Çetin ve Merve Kardeş tarafından belediye meclis salonunda verilen eğitimde, temel iş sağlığı, temel iş güvenliği, ergonomi, iş kazaları ve çalışanların yasal hak ve sorumlukları, meslek hastalıkları, hastalıklardan korunma yolları ve ilkyardım konularıyla ilgili uygulamalı eğitim verildi.

İlk Yardımın Önemi
Meclis salonunda tüm gün süren eğitimde ilk yardım ve önemi, kalp masajı, boğaza kaçan küçük cisimlerin solunum yolunu kapatmasıyla oluşan boğulmalar ve zehirlenmelere karşı yapılacak ilk müdahale ile ilgili eğitimin verildiği seminerde il yardım uygulaması yapılırken, eğitimlerin periyotlarla devam edeceği belirtildi.

Adapazarı Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER