İstiklal Marşının Kabulü Kutlandı,Milli Şair Akif Anıldı.

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Ferizli’de de düzenlenen törenle kutlandı.

İstiklal Marşının Kabulü Kutlandı,Milli Şair Akif Anıldı.

Törende, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy saygıyla anıldı.
12 Mart 1921’de Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilen İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliği, Borsa İstanbul Recepbey Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırladığı programla, Ferizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda gerçekleştirildi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Borsa İstanbul Recep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Harbi, yaptı.
Törenin devamında, Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşının yazılışı öğrenciler tarafından hazırlanan bir oyunla temsili olarak canlandırıldı. Borsa İstanbul Recep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan “İstiklal Marşı Oratoryosu” sunuldu. Öğrencilerinin gösterisi ise büyük alkış topladı. 
Törenin son bölümünde İstiklal Marşımızın kabulünün 97. Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Milletin Sesi Mehmet Akif” konulu yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğrencilere armağanları Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ve Cezaevi Komutanı Salim Çetinkaya tarafından verildi.
Programa Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, Garnizon Komutanı Salim Çetinkaya, Ferizli Jandarma Komutanı Zafer Aydoğan, Ferizli İlçe Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı, Siyasi Parti Temsilcileri, daire amirleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.
 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER