İstikrarın devamı için çok çalışmalıyız

Akyazı’da gerçekleştirilen istişare toplantısında konuşan Başkan Toçoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız her gün 2019’un önemini anlatıyor.

İstikrarın devamı için çok çalışmalıyız

Bütün bunların bir sebebi var. Çünkü biz sıradan bir siyasi parti değiliz ve önümüzdeki süreçte sıradan bir seçim süreci değil. İstikrarlı bir şekilde yolumuza devam etmemiz gerekiyor” derken; Milletvekili Bürge, “Çok önemli bir sürece giriyoruz. Bu sürecin anahtarı kardeşler topluluğu olmamızdır” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Akyazı Belediyesi tarafından düzenlenen istişare toplantısına katıldı. Kuzuluk Otel’de geçekleşen toplantıda İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, AK Parti Eski Milletvekili Recep Yıldırım, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, AK Parti İlçe Başkanı Feyzi Bora, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanı, teşkilat mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. 

Eski ve yeni Akyazı
AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Feyzi Bora, “Bugün eski ve yeni Akyazı anlatacağız. Akyazı için yapacaklarımızı sizlerle paylaşacağız. İnşallah bundan sonra bu tür faaliyetlerimizi artırarak devam edeceğiz. Toplantımız hayırlı ve uğurlu olsun” derken; AK Parti Akyazı Kadın Kolları Başkanı Oya Asan, “Hepimizin bildiği üzere ilçe, ana kademe, gençlik kolları ve kadın kolları kongrelerimizi tamamladık. Seçimlerde 50+1 oy almamız gerektiğini hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bu noktada her zamankinden daha çok daha verimli çalışmalar gerçekleştirmeliyiz” dedi. Gençlik Kolları Başkanı Ali Osman Yıldız ise; emin adımlarla yola devam edeceklerini söyledi.

Tek yumruk tek vücut
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, “Belediyeler ne kadar başarılı olursa iktidarlar da o kadar güçlü olur. Akyazı Belediyesi’nin yaptığı tüm hizmetleri teşkilatın tüm mensuplarının bilmesi gerekir. Tarihin dönüm noktası olan seçimler önümüzde. Seçimleri başarıyla atlatabilmemiz için birlik, beraberlik ve dostluk içinde olmamız lazım. Dostluğumu kuvvetlendirelim. Birbirimizi sevelim tek yumruk tek vücut olalım. Tarihin bize biçtiği görev 15 Temmuz sonrası diriliş görevidir. Allah birliğimizi daim etsin.  Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye belirtti.

İstikrarla yolumuza devam edelim
Başkan Zeki Toçoğlu, “Önümüzdeki süreci daha iyi anlamak açısından bu tür toplantıların önemini iyi analiz etmemiz gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız her gün 2019’un önemini anlatıyor. Aralıksız bir şekilde çalışıyor. Bütün bunların bir sebebi var. Çünkü biz sıradan siyasi bir parti değiliz ve önümüzdeki süreçte sıradan bir seçim süreci değil. İstikrarlı bir şekilde yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Bize karşı olanların derdi değerlerimiz, inancımız ve bizim geleceğimiz. Artık biz bu yola çıktık dönüşü yok. Hep beraber çok ciddi bir şekilde bu süreci değerlendirmemiz lazım. Bu toplantılar gerçekten çok önemli. İlçelerimizi dolaşıp teşkilatlardaki arkadaşlarımızın beklentilerini ve fikirlerini alıyoruz. Bu süreçte hiçbir eksik bırakmadan yolumuza devam edeceğiz. Unutmayalım eğer 2019 seçimlerinde başarılı olamasak tekrar başa dönmek durumunda kalırız” ifadelerini kullandı.

Her zaman yanınızdayız
AK Parti Eski Milletvekili Recep Yıldırım, “Bu istişare toplantısını tertip eden Belediye Başkanı Hasan Akcan ve ekibini kutluyorum. Geçmişini unutan geleceğini hazırlayamaz. Çok zor dönemlerden buraya geldik. O günler geride kaldı. Şimdi bu durumumuzu muhafaza etmeliyiz. 2019 seçimlerini kazanamazsak yıllardır inşa ettiğimiz binanın duvarlarını öremeyiz. 2019, inşa ettiğimiz bu binanın çatısını örtecek. Akyazı seçimlerde üzerine düşen sorumluluğu çok güzel bir şekilde yerine getiriyor fakat yine de çalışmalara devam etmesi lazım. Akyazı birinciliği inşallah kimseye kaptırmayacak. İstişarelerde sizlere tecrübelerimizi aktarmak için her zaman yanınızda olacağız” dedi.

Kardeşler topluluğu
AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, “Sizleri görmüş olmak gerçekten mutluluk verici bir hadise. Uzun yıllar belediye başkanlığı yaptık. Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşlarıyız. Çok çalışmak, vefa, dünyanın lideri gibi kelimeler denince akla ilk Recep Tayyip Erdoğan gelir. Bütün gözler ülkemizin üzerinde. Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic diyor ki; Sırbistan’da Recep Tayyip Erdoğan’a gösterilen sevginin yarısı bana gösterilse dünyanın en mutlu insanı ben olurum. Bizim birbirimizle uğraşmak ne yazık ki en büyük handikapımız oldu. Var oluş ve yok oluş dönemine giriyoruz. Kardeşler topluluğu olmak zorundayız. Recep Tayyip Erdoğan bize hitap ederken kardeş diyorsa bizde onun en sağlam kardeşleri olmalıyız. Allah bizi vatansız, topraksız ve bayraksız bırakmasın” diye belirtti.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER