Kan bağışı kampanyasına yoğun i̇lgi̇

Taraklı kızılay temsilciliğince düzenlenen taraklı kültürevi  önünde,  sakarya kan bağış merkezi otobüsünde gerçekleştirilen ‘’kan bağışı etkinliği’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 

Kan bağışı kampanyasına yoğun i̇lgi̇

Etkinlik sırasında kocaeli umuttepe hastanesi’nde ameliyat olması gereken bir hemşerimize verilmek üzere  ihtiyaç duyulan kan için kan bağışı düzenlendi.. 
Taraklı’da kan bağışçılarının kan bağışı konusunda üst düzey bir duyarlılığa sahip olduğunu belirten kızılay taraklı koordinatörü alaattin yılmaz:’’ birbirimize ihtiyacımız var. 1 ünite kan bağışında bulunan kişi 3 kişiye hayat oluyor. Davetimize icabet ederek kan bağışında bulunan kan bağışçılarımıza,  can siperane çalışan sakarya kan bağışı merkezi ekibine ve katkısı olan herkese teşekkür ederim.’’ dedi.


Taraklı’da yeni göreve başlayan kaymakam özgür kaya’nın da kan bağışında bulunduğu etkinliğe i̇lçe jandarma komutanı mustafa karadaş, muhtarlar derneği başkanı harun gündüz yusufbey mahallesi muhtarı.H.Nail çelikkan ile kurum ve kuruluş temsilcileri katılım sağladı
 

Yusuf İzzettin Kömürcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER