Karasu Belediyesi Geçici Hayvan Barınağına Ziyaretçi Akını

Karasu Yalı İlkokulu, İnönü İlkokulu, Gazi İlkokulu ve Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Karasu Belediyesi Geçici Hayvan Barınağını Ziyaret ettiler.

Karasu Belediyesi Geçici Hayvan Barınağına Ziyaretçi Akını

İlçedeki öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak ve onların yaşamlarını göstermek amacıyla Karasu Belediyesi geçici hayvan barınağına gezi düzenledi. Düzenlenen ziyarete Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü Sakarya Şube Müdürü Mehmet Yurtgan, Belediye Başkan Yardımcıları, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Genel Saha Koordinatörü Derya Yücesan, Teknik Personel Cansel Aksoy, Okul Müdürleri, İdareciler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
“Merhamet Edene Merhamet Edilir”
Günün anlam ve önemine ilişkin açıklamada bulunan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Sokaklarda yaşayan sahipsiz, hasta ve bakımsız köpekleri Karasu Belediyesi Geçici Hayvan Barınağında toplayarak hayvanlara kucak açıyoruz. 5 yılı aşkın bir süredir hizmet veren bakımevimizde “Dünya Hayvanları Koruma Günü” olması dolayısıyla minik misafirlerimizi konuk ettik. Minik öğrencilerimizin burada güzel ve anlamlı bir gün geçirdikleri düşüncesindeyim. Sadece hayvanlara eziyet etmenin dışında bunun dinimizce de kötü olduğunu anlatmamız gerekir. Peygamber Efendimizin de “Merhamet Edene Merhamet Edilir” sözünü hiçbir zaman unutmamalıyız. Bizler elimizden geldiğince buradaki sokak hayvanlarına yardımcı oluyoruz, vatandaşlarımız da evlerinin önüne bir kap su koyarak hayvanları zor durumdan kurtarabilir onları besleyebilirler” dedi.
Program sonunda Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü Sakarya Şube Müdürü Mehmet Yurtgan ve Belediye Başkan Yardımcıları minik öğrencilere günün anlam ve önemini anlatan çeşitli hediyeler verdiler.
Karasu Belediyesi Basın Servisi 
 
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER