Karasulu Öğrencilerden Muhteşem Sergi

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önderliğinde organize edilen Mesleki ve Teknik Eğitim Okulları’nın hazırladığı sergi ziyaretçilerden tam not aldı.

Karasulu Öğrencilerden Muhteşem Sergi

Mesleki ve Teknik Eğitim Okullarının hazırladıkları el emeği eserlerin sergilendiği fuar, Karasu Atatürk Bulvarı’nda gerçekleşti. Fuara, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Müftüsü Mustafa Aydın, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Askerlik Şubesi Başkan V. Per.Atğm. Kenan Büyükçapar, Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, İdareciler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı öğrencilerin hazırlamış oldukları eserlerin sergilendiği stantları gezerek, öğretmenlerden ve öğrencilerden eserler hakkında bilgi aldılar. Stantları tek tek gezip bilgi alan Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı fuar sonrasında açıklamalarda bulundular.  kocaali 
Hazırlanan sergiden dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getiren Karasu Kaymakamı Aziz Mercan; “Değerli öğretmen ve öğrencilerimizi bu güzel çalışmalarından dolayı kutluyorum. Sizlerin de gördüğü gibi bir yıl içerisinde öğrencilerimizin yapmış olduğu çalışmalardan hepimizin dikkatini çeken bazı bölümler örnekler halinde bize sergilenmiş durumda. Şimdiye kadar ortak bir sergi yapılmadı. Bununla bir başlangıç yapmış oluyoruz. Bundan sonra da gelenek haline geleceği düşüncesindeyim. Yapılan bu çalışmadan dolayı İdarecilerimizi, Milli Eğitim Teşkilatımızı, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Açıklamalarına devam eden Mercan; “Meslek Eğitimi gerçekten son derece önemli ve Türkiye’nin bu alanda yetişmiş öğrencilere ihtiyacı var. Bu konuda devletimiz de ciddi bir önem ve öncelik veriyor. Şuanda da hâlihazırda ilçemizin hemen girişinde yeni bir meslek eğitim lise yapıyoruz. Bu anlamda Sanayileşme kenti adına da önemli adımlar atan ilçemizin ihtiyacı olan meslek ve teknik lise öğrencisi yetiştirme konusunda da önemli bir mesafe kat etmiş olacağız. Bugün açılışımızda bizi yalnız bırakmayan Sayın Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’ya, oda başkanlarımıza, daire müdürü arkadaşlarımıza, siyasi parti başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ise; “Bu fuarda değerli öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin hazırlamış olduğu çalışmaları tek tek gördük. Öğrenci ve öğretmenlerimizden fuar hakkında bilgi aldık. Gençlerimizin daha da başarılı olması için bizlerde elimizden gelen katkıyı sağlayacağız. Sayın Kaymakamımız Aziz Mercan’ın da belirttiği gibi, ilçemizde gerçekten önemsenmesi gereken büyük yatırımlar var. Bu yatırımlarda ilçemize önemli ivme katacaktır. Ülkemiz genelinde özellikle teknik liselere ihtiyaç var. Kalifiye eleman yönünden bir ara boşluk oluştu. Yapılan okullarla bu boşluğun doldurulacağı kanaatindeyim. Ayrıca ilçemizde bulunan sanayiciye de katkı sunacağına inancım tamdır. Bugün burada hazırlanan fuardan dolayı öğretmenlerimizi ve gayretlerinden dolayı öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.
Karasu Belediyesi Basın Servisi
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER