Karasu’nun Yeni Yaşam Merkezi Tanıtıldı

Başkan İshak Sarı; “Sahillerimizin sadece denize girilebilen alanlar değil, hemşerilerimizin aileleri ve sevdikleriyle birlikte verimli vakit geçirebilecekleri sosyal alanlara dönüşmesini istiyoruz.

Karasu’nun Yeni Yaşam Merkezi Tanıtıldı

Karasu Yaşam Merkezi Projesinin tanıtımı Aralık ayı Meclis toplantısında yapılarak Meclis Üyeleri ve Yerel Basına sunuldu.
Karasu Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Karasu Yaşam Merkezi projesi tanıtıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan, projeyle ilgili detaylı bilgi verdi. Ardından projeye ait video sunumu yapıldı.
Lunaparkın Karasu sahilinde bulunan ve mevsimlik dükkânların da bulunduğu alanı içerisine alacak bölgeye Karasu Yaşam Merkezi kurulacak. Projenin 2021 yılı başında ihaleye çıkartılması planlanıyor.

“Proje İçeriği”
Karasu Yaşam Merkezinin 5 bin 700 metrekare alan ve otopark olmak üzere 8 bin 100 metrekareden oluşacağını belirten Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Yaşam Merkezi projemiz AVM ve Otopark bölümleri olmak üzere 2 etap üzerine kurulmuş bir projedir. AVM bölümü sosyal alanlar, açık yürüyüş platformları, enformasyon merkezi, kütüphane, oyun alanı, cep sineması ve toplamda 42 dükkânla beraber 6223 m2 alana sahip bir yapı olması, bununla birlikte Otopark bölümünün ise 1 adet 623 m2 genişliğinde  dükkân ve 128 araç kapasiteli toplam 7795 m2 inşaat alanına sahip bir yapı olması planlarımız içerisinde yer alıyor” dedi.   
Alanın hem sosyal hem de ekonomik açıdan yaşanabilir olmasını amaçladıklarını ifade eden Belediye Başkanı İshak Sarı; “Projelerimizi kentimizin geleceği için planlıyoruz. İnsan odaklılık konusunda dev adımlar atmaya gayret ediyor ve bu anlamda projelerimizi bir bir inşa ediyoruz. Biz istiyoruz ki, sahillerimiz sadece denize girilebilen tek amaçlı bölgeler olmasın. Vatandaşlarımız aileleri, misafirleri ve sevdikleriyle bu bölgelerdeki sosyal alanlarda verimli vakit geçirebilsin. Karasu Yaşam Merkezinin bu anlamda da önemli bir tamamlayıcılığı olacağı kanaatindeyim. Sadece yaz aylarında değil kış aylarında da hizmet vermek üzere planladığımız projemizi en kısa zamanda hemşerilerimizin kullanımına sunmayı planlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER