Kariyerinize pilot olarak devam etmek ister misiniz?

Sakarya’daki Trade Zone Group A.Ş., bir İngiliz şirketi olan Cambridge Uluslararası Havacılık Akademisi (CIAA), Maltepe Üniversitesi ve bu kurum üzerinden Türk Hava Yolları’nı içeren bağlantıları ile ticari pilot lisansı eğitimleri sunuyor.

Kariyerinize pilot olarak devam etmek ister misiniz?

Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde yaşayan Türk vatandaşlarına ticari havayolu pilotu kariyeri sunan CIAA’nin 18 aylık kurslarına katılabilmek için 18 yaş ve üzeri kişiler ile anadili İngilizce olan veya B1 İngilizce Dil yeterlilik düzeyine sahip herkes başvurabiliyor.
Ocak 2020’de başlayacak yeni dönem kursları için Trade Zone Group Danışmanlık A.Ş.’nin 0 (264) 777 30 30 ve 0 (264) 777 32 32 numaralı telefonlarından arayabilir veya info@tradezonegrup.com mail yada Yenigün Mahallesi Ömer Sokak No: 1/202 Adapazarı adreslerinden irtibat kurulabilirsiniz.

AVRUPA STANDARTLARINDA LİSANS PROGRAMI
CIAA’in Tunus merkezli Akdeniz Havacılık Okulu (MFS) ile kurduğu stratejik işbirliği, Türkiye ve Kıbrıslı öğrencilere kültürel ve toplumsal olarak tanıdık ve destekleyici bir ortamda çalışma fırsatı sağlıyor.

Kurslar sonunda elde edilecek Entegre Hava Taşımacılığı Pilot Lisansı (ATPL), bir havayolu pilotu olmak için en doğrudan ve en hızlı yol. Pilot eğitimleri, Avrupa JAR-FCL (Ortak Havacılık Gereklilikleri - Uçuş Ekibi Lisanslama) sınav ve öğretim standartlarına uygun olup, her lisans Teorik ve Pratik birer bölüm içeriyor. Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA) tarafından onaylanmış kurumlarca verilen eğitimlerin teorik kısmı Tunus’ta bulunan Berges du Lac MFS tesislerinde, pratik bölümleri ise Tozeur-Nefta Uluslararası ve Tunus’taki diğer tüm tüm sivil havaalanlarında gerçekleştiriliyor.

HAVACILIK SEKTÖRÜ GELİŞİYOR
Kurslara ilişkin bilgi veren Trade Zone Group Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Yuluğ, CIAA’in kariyer planlaması yapan kişiler için eşsiz bir fırsat sunduklarını vurguladı.

Havacılık sektörünün en hızlı büyüyen küresel endüstrilerden birisi olduğuna dikkat çeken Leyla Yuluğ, hava yolculuğuna yönelik küresel talebin, gelecek yıllarda da düzenli olarak artacağını; halen doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık 63,5 milyon kişiyi istihdam eden sektörün giderek büyüdüğünü belirtti. Dünya genelinde ticari olarak işletilen uçak sayısının 2030 yılına kadar iki katından fazla artacağının tahmin edildiğini kaydeden Yuluğ, prestijli, yüksek gelirli ve dünya çapında mobil kariyer fırsatı sunan bu alanın, kariyer planlaması yapan gençler açısından oldukça cazip olduğunu söyledi.

HAVACILIK EĞİTİMİNDE CIAA KALİTESİ
Cambridge International Aviation Academy ve Tunus Uçuş Okulu ile havacılık kursuna katılan öğrenciler, İstanbul Maltepe Üniversitesi'ni kapsayan stratejik ortaklar ve CIAA tasarımlı öğretim ve öğrenme materyalleri ile desteklenen derslerle eğitim alıyorlar. Kurslar kapsamında konaklama ve okul ücretinin taksitle ödenmesi fırsatı da sunuluyor.

Hamdi YULUG

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER