Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi’nin fizibilite çalışmaları tamamlandı

SASKİ Kaynarca’da inşa edilecek Atıksu Arıtma Tesisi projesinin fizibilite çalışmalarını tamamladı.

Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi’nin fizibilite çalışmaları tamamlandı

Acarlar Longozu’nun uzun yıllar korunmasına büyük katkı sağlayacak proje ile Büyükşehir Belediyesi güçlü altyapının yanında çevreci kimliğini de sürdürecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından 10 hektar üzerine kurulacak Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi projesinin fizibilite çalışmalarını tamamladı. Toplam yatırım maliyeti 60 milyon TL olan proje tamamlandığında en ileri teknoloji kullanılarak arıtılan atıksular temiz su olarak doğaya deşarj edilecek. Fizibilite çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte birinci etabı bitirilen projede kanalizasyon hattı güzergâh planları ve genel yerleşim planları hazırlandı. Çevre hassasiyetiyle hayata geçirilen proje sayesinde dünya üzerinde sayılı olan ve şehrimizin göz bebeği haline gelen Acarlar Longozu’nun da korunarak geleceğe aktarılması sağlanacak.

“Arazi çalışmaları hızla devam ediyor”
SASKİ tarafından yapılan açıklamada, “Çevre duyarlılığını göz önünde bulundurarak şehrimizin her noktasında hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Kaynarca ilçemizde fizibilite çalışmalarını tamamlanan ve arazi çalışmaları ekiplerimiz tarafından hızla ilerlettirilen projemiz tamamlandığında şehrimizin kuzey bölgesinin altyapısı daha fazla güçlenecek. Çevre duyarlılığını göz önüne alarak başlattığımız atıksu arıtma tesisi projemiz sayesinde dünya üzerinde sayılı olan ve Sakarya’nın en kıymetli değerlerinden biri olan Acarlar Longozu’nu geleceğimize bir miras olarak bırakabileceğiz. Tesisimiz tamamlandığında atıksular en iyi teknoloji kullanılarak dünya standartlarında arıtıldıktan sonra doğaya tekrar deşarj edilecek. Böylesine önemli olan projeyi en kısa zamanda tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadeleri kullanıldı. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER