Kaynarcalı kadınlardan yürek ısıtan destek

Kaynarca Belediye Tiyatrosu, Halk Eğitim Merkezi, yetişkin perspektif kursiyerleri ve drama kursu öğrencileri, Kaynarca Belediyesi örnek bir projeye imza attı. 

Kaynarcalı kadınlardan yürek ısıtan destek

Kaynarca Belediye Tiyatrosu (KABET),  Halk Eğitim Merkezi, yetişkin perspektif kursiyerleri ve drama kursu öğrencileri ve kadınlar, “Çocuklar Üşümesin” projesi kapsamında ihtiyaç sahibi çocukların gönüllerine dokunmak adına zorlu kış şartları için ilmek ilmek ördükleri 300 parça bere, atkı ve eldivenleri, Diyarbakır Dicle İlçesi Koru Köyü İlk Okulu öğrencilerine gönderdi.

Kaynarca Halk Eğitim Merkezi Hocası Suzan Tufan, tiyatro ekibim ve perspektif öğrencilerimle Çocuklar Üşümesin projesini başlattık. Öğrencilerimiz çok duyarlı davrandılar. İpleri alan öğrencilerimiz annelere anneannelere dağıttılar ve 300 tane eldiven ve kaşkol örüldü. Bizler oradaki çocuklara, küçücük bir katkıda bulunmak, okula giderken kaş kollarını boynuna, berelerini kafalarına takabiliyorlarsa bu bizim için  çok büyük bir mutluluk olur dedik. Öğrencilerim ve annelerim bu konuda çok duyarlı idi, Kaynarca ilçemizdeki arkadaşlarımız, anneler teyzeler herkes bize destek verdi, yani duyarlı davrandılar ve bu mutluluğu bizimle paylaşmak istediler o konuda duyarlı insanlara teşekkür ediyorum. Atkı ördük, bere ördük, eldiven ördük hatta süveter ve yelek ören bile ördü bu konuda arkadaşlarımız bizlere çok destek verdi.

Halk Eğitim Merkezi öğrencisi Banu Can, “Çocuklar Üşümesin” diye bir kampanya başlattık. Halk Eğitim merkezi Kursu ve hocamızla beraber bere ve kaşkol örmeye göndermeye karar verdik. Buralar çok soğuk değil ama Diyarbakır Dicle İlçesi çok soğuk bir yer karlı bir yer, kursta arkadaşlarımızla beraber örmeye başladık çevremizden destek aldık ve elimizden geleni yaptık çok güzel şeyler çıktı bizlerde çok mutlu olduk. Ördüğümüz bere ve atkılar üç yüzü geçti, yeter ki çocuklarımız üşümesin.

Kaynarca Halk Eğitim merkezi Müdürü Ayhan Alıkçı, böyle bir projeyle hocamız bize geldiğinde bende çok duygulan bir an yaşadım. 1986 yılında ilk öğretmenlik mesleğimi başladığım İl Diyarbakır, bu vesileyle oradaki çocuklara bir nebze olsun Kaynarca ilçemizden sıcaklık ve samimiyet, onları ısıtacak bir şeyler gönderebilmek bizleri çok mutlu olduk ve heyecana itti, öncelikle bu projeye vesile olan Suzan hocamıza çok teşekkür ediyorum, İnş. Allah bir gülümsemeye vesile oluruz.

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, kendi çocuklarımıza göstermiş olduğumuz şefkati, ülkemizin her bölgesinde, özellikle doğu bölgelerimizde kışın sert geçmesi hasebiyle, Diyarbakır Dicle İlçesi Koru köyü İlkokuluna, Kaynarca Belediyesinin destekleriyle, Kaynarcalı kadınlarımızın öz verili çalışmasıyla bu projeyi Halk Eğitim ile birlikte gerçekleştirdik. İnş. Allah bu projemiz Ülkemizin doğusunu batısını birleştirecek ve oradaki çocuklarımızın da kış döneminde bir nebze olsun bir katkımız olacak, onlara buradan kadınlarımız anne sevgisini, anne sevgisini çocuklarımızda kardeş sevgisini gönderiyorlar.

Projeye katkısı olan Diyarbakır Dicle Koru köyü Ana sınıf öğretmeni Ebru Tunçay,  Toplumumuzun bu konuda çok duyarlı olması bizi çok mutlu etti, çığ gibi büyüyen bir destek gördük. Bir çocuğun bile yüzünü güldürmenin öneminin büyük olduğu şu günlerde annelerimiz onlarca çocuğun yüzünü güldürdüler. Kaynarcalı anneler örüyor. ”Çocuklar Üşümüyor” adlı kampanya ile minik yürekleri ısıtan tüm annelerimize emeklerinden dolayı ve Ayrıca özellikle projenin mimarı olan Kaynarca Halk Eğitim Merkezi hocası Suzan Tufan’ a Belediye Başkanımıza, Halk eğitim müdürüne çok teşekkür ediyorum dedi.

Diyarbakır Dicle koru Köyü İlkokul öğrencileri aldıkları bere ve atkıları öğretmenleri giydirdi. Öğrenciler Kaynarcalı annelere çok teşekkür ettiler.

Nisanur KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER