Kaza ancak tedbir alarak önlenebilir

SASKİ bünyesinde az tehlikeli sınıfta çalışan 440 personele yönelik olarak sertifikalı Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi düzenlendi.

Kaza ancak tedbir alarak önlenebilir
banner97

Kurumdan yapılan açıklamada personellerin sağlığının her şeyin önünde olduğu ifade edilirken iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin önemine dikkat çekildi.

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitimler sürüyor. Bu kapsamda son olarak az tehlikeli sınıfta bulunan 440 personele yönelik olarak 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince üç yılda bir verilmesi zorunlu olan Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi düzenlendi. Bir hafta süren eğitimlerde personellere alanında uzman eğitmenler tarafından Temel Afet Bilinci, İş Sağlığı ve Yangından Korunma dersleri verildi. Eğitimlerin sonunda yapılan sınavlar neticesinde personeller sertifika aldı. SASKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Aktif çalışan bir kurum olarak personellerimizin iş güvenliklerine büyük önem veriyoruz. Çalışanlarımızın evlerine sağ salim dönmeleri en büyük önceliğimiz. Bu kapsamda İş Sağlığı ve Güvenliğine yönelik eğitimlerimizi aksatmıyoruz. Çünkü kaza temenni ederek değil tedbir alarak önlenir” denildi.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER