Kosgeb Destekli Girişimci Kadın

Sakarya'da yaşayan iki çocuk annesi Öznur Bozkurt, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) aldığı hibeyle açtığı iş yerinde metal, çinko, gümüş ve bakır kaplama işleri yapıyor. 

Kosgeb Destekli Girişimci Kadın

Eşine destek olmak için 16 yıl önce evlerinin yanında açtıkları atölyede gümüş kaplama yapan Bozkurt, ikizlerinin dünyaya gelmesinin ardından mesleğine ara verdi. Her zaman kendisine ait bir iş yerini kurma hayaliyle yaşayan kadın girişimci, eşinin de desteğiyle KOSGEB kurslarına katılarak aldığı hibeyle açtığı atölyeyi 5 yıldır işletiyor.

Sakarya Arifiye ilçesindeki Dörtyol Merkez Sanayi Sitesi'ndeki atölyesinde makinelerden birçok ev eşyasına çeşitli nesnelerin korozyona (aşınma) karşı korunması için yüzey işlem teknolojilerini uygulayan, metal, çinko, gümüş ve bakır kaplama yapan Bozkurt, iş hayatında gösterdiği başarıyla kadın girişimcilere örnek oluyor.

Biz burada eşimle birlikte 5 yıl evvel KOSGEB destekli burayı açtık. Burada kaplama işi yapıyoruz. Elektrik işleri kaplıyoruz. Çinko, gümüş, bakır, nikel, bu tür işleri yapıyoruz. Tabii işimiz kolay iş değil hem ev, hem iş, ama yapınca oluyor. Kadınlarda yapar çalışır, kadınların aşamayacağı bir şey yoktur. İşim ağır olsa da, işimi severek yapıyorum mutluyum işimden çok mutluyum. Benim için tabiki ağır bir ama insan istedikten sonra yapıyor. Yaptığım işte ağır gelmiyor. Zamanı gelince tabiki bende geziyorum ama burada daha mutluyum. Sonuçta çocuklarımın geleceği için, eşime destek için çalışıyorum. İşimden de çok memnunum.

Mehmet Özkurt ise, eşimle birlikte atölyede birlikte çalışıyoruz. Burada tabiki işimiz ağır tabiki kolay değil ben zaman zaman dışarıda oluyorum ve eşim burada tek başına işleri atölyede idare ediyor. Biz burada elektrik sektörüne malzeme kaplıyoruz. Çinko, gümüş, bakır, nikel, bu tür işleri yapıyoruz.
 

Mehmet KARAKAŞ

YORUMLAR
adige nisanur karaçay
adige nisanur karaçay - 3 ay Önce

Allahım yine ruh gibi çıkmışım...

SIRADAKİ HABER