Kudüs Caddesi’ndeki altyapı çalışmaları aralıksız sürüyor

Büyükşehir Belediyesi, Katlı Pazar bölgesinde yılların sorunu haline gelen altyapı sorununun çözümü için çalışmalarını gündüz gece aralıksız şekilde sürdürüyor.

Kudüs Caddesi’ndeki altyapı çalışmaları aralıksız sürüyor

Bölgede trafik yoğunluğunun yaşanmaması için etaplar halinde devam eden projede, altyapısı tamamlanan bölgeler hızlı bir şekilde asfaltlanarak vatandaşların hizmetine sunuluyor. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Kudüs, Saray Bosna, İtfaiye, Dr. Nuri Bayar Caddesi ve Katlı Pazar bölgesini ilgilendiren 3 bin 500 metre uzunluğa sahip altyapı çalışmalarına hızla devam ediyor. Olası yağışlar sonrası bölgede uzun yıllardır yaşanan su birikintisi, taşkın gibi olayların önüne geçilmesi için başlatılan proje kapsamında çalışmalar gündüz gece aralıksız şekilde sürdürülüyor. 

4. etapta sona gelindi
Bölgede trafik yoğunluğunu yaşanmaması ve projenin en hızlı şekilde kullanıma sunulması için özverili şekilde çalışan ekipler, aynı zamanda altyapısı tamamlanan etapların asfalt çalışmalarını yaparak trafiğe açılmasını sağlıyor. Tamamlandığında toplam uzunluğu 3 bin 500 metre olacak yeni yağmursuyu hattının 4. etabında da sona gelindi.

Kudüs Caddesi’ne alternatif güzergâhları kullanmanızı rica ederiz
Trafik yoğunluğunun yaşanmaması için kurum tarafından yapılan uyarıda, “Bölgede yoğun yağışlarda oluşabilecek olumsuzlukların bugün yaptığımız çalışmışlarla önüne geçeceğiz. Şehrin merkezi ve trafik yoğunluğunun yoğun oluğu konum olması nedeniyle bölge esnafı, yayaları ve sürücüleri mağdur etmemek için çalışmalarımızı etaplar halinde ve aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Yoğun bir çaba harcadığımız çalışmalar için vatandaşlarımızdan sağduyulu olmalarını ve alternatif güzergâhları kullanmalarını rica ediyoruz” ifadeleri kullanıldı. Ayrıca çalışmaların Orta Garaj ile İtfaiye Sokak arasında sürdürüldüğü, alternatif güzergahların kullanılması yönünde araç sürücülerine uyarılarda bulunuldu.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER