Kültür Sanatta önde gelen şehirlerdeniz

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz’ı ağırlayan Başkan Toçoğlu, “Kültür sanat faaliyetleri noktasında ülkemizin en önde gelen şehirleri arasındayız.

Kültür Sanatta önde gelen şehirlerdeniz

Kültürel faaliyetlerin icra edilebileceği birçok tesis kazandırdığımız gibi nicelerinin hayata geçirilmesi için de sağlam bir temel attık” dedi. kocaali 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz’ı SASKİ Genel Müdürlüğü’nde ağırladı. Buluşmada SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş de yer aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Toçoğlu, Yılmaz’a çalışmalarında başarılar diledi. Buluşmanın sonunda Dr. Rüstem Keleş ve Dr. Coşkun Yılmaz karşılıklı hediye takdiminde bulundular.

Gelişimi takdir ediyoruz
Üniversitede katılacağı bir konferans vesilesiyle geldiği Sakarya’da bulunmaktan mutlu olduğunu ifade eden İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, “Kozmopolit bir demografik yapıya ve birçok doğal güzelliğe sahip olan Sakarya hem çeşitli kültürleri bir arada ahenk içerisinde bulundurması, hem de turistik cazibesiyle ülkemiz için önemli bir yere sahip. Bizler de Sakarya’nın olumlu yöndeki gelişimini görüyor ve takdir ediyoruz. Sayın Başkanımız ve Genel Müdürümüzle de bu anlamda güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tarihsel ve kültürel zenginlik
İstanbul’un sadece Türkiye’nin en büyük şehri olmadığını vurgulayan Başkan Toçoğlu, “Aynı zamanda mükemmel bir tarihsel ve kültürel zenginliğe sahip. En çok turist çeken şehrimiz. Bu zenginlikleri koruyarak geliştirebilmek son derece önemli. Bu anlamda İl Kültür ve Turizm Müdürümüz başarılı çalışmalara imza atıyorlar. Bizler de Sakarya’da özellikle son yıllarda kültürel etkinliklere ve şehrimizin tanıtımına büyük önem verdik. Hamdolsun bu çabalarımızın sonuçlarını alıyoruz. Şu anda kültür sanat faaliyetleri noktasında ülkemizin en önde gelen şehirleri arasındayız. Şehrimize kültürel faaliyetlerin icra edilebileceği birçok tesis kazandırdığımız gibi nicelerinin hayata geçirilmesi için de sağlam bir temel attık” ifadelerini kullandı.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER