Kültürel farklılıklar en büyük zenginliğimizdir

Sakarya Kafkas Kültür Derneği üyeleri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Kültür derneklerimizle uyum içerisinde çalıştık.

Kültürel farklılıklar en büyük zenginliğimizdir

Sakarya Kafkas Kültür Derneği üyeleri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Kültür derneklerimizle uyum içerisinde çalıştık. Örf, adet ve gelenekleri ile şehrimize renk katan Kafkas vatandaşlarımızın ilgi ve desteklerinden büyük memnuniyet duyduk. Kardeşlik coğrafyası şehrimizin en büyük zenginliği olan kültür çeşitliliğimiz, zenginliğimiz daima geleceğe taşınacaktır” dedi. Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı ise destekleri dolayısıyla Başkan Toçoğlu’na teşekkür etti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı ve dernek üyeleri ile bir araya geldi. ASKF Başkanı Yaşar Zımba ve muhtarların yer aldığı buluşmada; Kafkas Kültür Derneği üyeleri Başkan Toçoğlu’na destekleri dolayısıyla teşekkür etti.

Unutulmaz bir yer
Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı, “2009 yılında Zeki Başkanımızın göreve gelmesi derneğimiz için milat oldu. Başkanımız Kafkas milletlerini tek çatı altında toplayan derneğimize bir arsa tahsis etti. İnşa çalışmaları sürüyor. Tüm özel günlerimizde yanımızda yer aldı. Dilediğimiz her an bizlere kapısını açtı. Toçoğlu’na sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Öte yandan Kafkas Kültür Derneğimizin kültür evi binasının inşaatı tamamlanmak üzere. İnşallah yakın zamanda açılışını gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’nun kafkas halklarının gönlünde unutulmaz bir yeri olacak” dedi.

Mutluluk kaynağı
Sakarya Kafkas Kültür Derneği’nin nazik ziyaretleri dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Başkan Toçoğlu, “Geçtiğimiz günlerde Balbalı köyünde Abhaz hemşehrilerimizin konuğu olmuştuk. Buluşmamızda tıpkı bugün olduğu gibi duygu dolu anlar yaşamıştık. Sizlerle bir araya gelmek benim için büyük bir mutluluk kaynağı” diye belirtti. 

Birliktelik vurgusu
Başkan Toçoğlu, “Şehrimiz farklı kültürlerin bir arada kardeşçe yaşadığı huzur coğrafyası. Çok şükür bizler de hemşehri derneklerimizle çok güzel bir birliktelik ortaya koyduk. Kültürel farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak gördük. İşbirliği içerisinde şehrimize katkı sunacak çalışmalar gerçekleştirdik. Gelenek ve görenekleri ile toplumumuza renk katan kafkas kardeşlerimizle hep bir arada olduk. Derneğimizin yeni buluşma noktası olacak proje de açılışa hazırlanıyor. İnşallah hep birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER