Kurumeşe'de vatandaşlar seslerini duyurabilmek için sokağa çıktılar

Karasu Kurumeşe mahallesinde kapılarının önünden geçen Doğal Gaz hattından gerekli çalışmaları yaparak evlerine doğalgaz verilmeyen mahalle halkı çareyi gösteri yapmakta aradı.  

Kurumeşe'de vatandaşlar seslerini duyurabilmek için sokağa çıktılar

Mahalle halkından Zafer Koç yaptıkları gösterinin gerekçesini şöyle açıkladı ;  kapılarımızın önünden geçen doğalgaz hattında şartlarımızın uygun olmasına ve bu çalışmaları yaparken ilgili kişilerin “ Mahallemiz Kurumeşe’ye de gazın verileceğini”  ifade etmişlerdi.  
Şimdi bu konuyu görüşeceğimiz, muhatap olacağımız kimse yok. “Karasu Belediyesine gittik çalışma yapılıyor, yapılacak gibi sözlerle geçiştiriliyoruz. 

Biz halkız bizim doğalgaz ihtiyacımızı hangi gerekçeyle karşılamıyorlar anlamış değiliz.” Dedi. 

Şaban Kibar ; bizi bürokrasi ve keyfiyet kokan gerekçelerle yok sayıyorlar. 

“Karasu Kurumeşe mahallesinde ikamet eden Şaban KİBAR köy halkı adına şikayetini dile getirirken şu götüşlere yer verdi ; mahallemizin kronik sorununu bir türlü aşamıyoruz. 

Sorunun kaynağında ilgisizlik var.  Kapımızın önünden doğal gaz geçiyor gaz alamıyoruz.  Bu mahalle büyük bir mahalle.  Bıraktık genç hanelerin ihtiyaçlarını, Yaş almış insanlarımız çok. Bu insanların diledikleri zaman sıcak suya ve ısıya ulaşmaları engellemek hangi vicdana sığar. 

Bu konuyu çözmek için muhtarımızla birlikte çare arıyoruz.  
Cimer’e yazdım. 
Çare bulamadım. 
Karasu belediyesine gittim özel sektör diyorlar.  
İlgili firmaya müracaat ediyoruz, mahallenin imar planı sorunu olduğunu söylüyorlar . “

Bizim sesimizi kim duyacak!. 

“Yaşadığımız sorunları aşmak ve sesimizi duyurmak  İçin bugün burada, mahallemizde kadın erkek ve çocuklar olarak sesimizi bir ilgiliye duyurabilmek için toplandık.  
Bizim kaldığımız evlerimizden, konutlardan vergi alıyorlar. İmar planlarını gerekçe göstererek temel ihtiyaç taleplerimizin karşılanmamasını, Karasu / Kurumeşe mahallemizdeki  evlerimize doğal gaz bağlanmamasına anlan veremiyoruz.  

Bizim sesimize kulak verecek, sorunlarımız çözecek bir yetkili arıyoruz.”dedi.

Şerif SARI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER