Mahalleli istedi, Başkan Babaoğlu yapıyor 

Köprübaşı sakinlerinin el birliği içinde başlattıkları Kuran Kursu projesi Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun desteğiyle gerçeğe dönüştü.

Mahalleli istedi, Başkan Babaoğlu yapıyor 

Belediye arazisinin tahsis edilmesiyle yapımı başlanan Kuran Kursu inşaatının malzemeleri vatandaş tarafından alınırken; proje, temel, kazı ve işçilik desteği belediye tarafından sağlanıyor.  

TURGUT BABAOĞLU’NDAN TAM DESTEK 
Hendek Belediyesinin vatandaş desteğiyle yaptığı hizmetlere bir yenisi ekleniyor. Belediye-Vatandaş işbirliğinin en güzel ve son örneği Köprübaşı Mahallesinde hayat buluyor. Yusuf Ziya Cami yanında bulunan belediyeye ait araziye 3 sınıftan oluşan Kuran Kursu inşa edilmesi için çalışmalar başladı. Mahallelerine Kuran Kursu kazandırmak isteyen vatandaşların el birliği içinde imece usulü başlattıkları projeye Hendek Belediyesi tam destek veriyor. Başkan Turgut Babaoğlu’nun kararıyla arazi tahsisi yapılan Kuran Kursu binası için proje, dolgu, kazı ve işçilik desteği belediye tarafından sağlanıyor. 

VATANDAŞLARDAN TEŞEKKÜR 
Vatandaşlar belediyenin vermiş olduğu destekten son derece memnun olurken, Başkan Babaoğlu’na destekleri nedeniyle teşekkür etti. Hendek Belediyesinden ise konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Belediyemize ait arazide vatandaşlarımızın dişinden tırnağından arttırarak mahallesine kazandırmak istediği Kuran Kursu’nun yapımı için desteğimizi esirgemiyoruz. Vatandaşlarımıza yardımlaşma ve güzel işbirliği nedeniyle teşekkür ediyoruz. Çalışmaların imkanların el verdiği ölçüde tamamlanarak Kuran Kursunun bir an evvel hizmete alınmasını hedefliyoruz” denildi.

Hendek Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER