Malazgirt Ruhuyla Akyazı'da 1071 Kahraman Kişi Kan Verdi

Akyazı’da 1071 kahraman sloganıyla kan bağışı kampanyası rekora koşuyor. Festival havasında yapılan kan bağışı kampanyası 4 gün sürdü.

Malazgirt Ruhuyla Akyazı'da 1071 Kahraman Kişi Kan Verdi

Malazgirt Ruhuyla Akyazı’da 1071 Kahraman’ sloganıyla büyük kan bağışı kampanyası yapıldı.

Akyazı Kaymakamlığı, Akyazı Belediyesi ve Kızılay iş birliğiyle ilçede ‘Malazgirt Ruhuyla Akyazı’da 1071 Kahraman’ sloganıyla büyük kan bağışı kampanyası yapıldı.

Sakarya Akyazı İlçe Kaymakamlığı, Akyazı Belediyesi ve Kızılay iş birliğiyle 4 gün süren kampanyada 1071 kişi 1071 ünite kan bağışı yaptı. Kan veren vatandaşlara Osman müdürlüğü tarafından bir fidan veriliyor. Festival havasında geçen kan verme etkinliğinde Karadeniz halk oyunlarıyla devam ederken bir yandanda vatandaşlara helva dağıtıldı.

Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, Akyazıda bütün kesimlerin bir araya gelerek Kızılay’ın kan bağışı etkinliğini gerçekleştiriyoruz. Burada Malazgirt ruhu ile yola çıktık ve 1071 kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Kızılay’ın iyilik güzellik hareketini burada kızılay ile birlikte yürütmeye çalışıyoruz. Kan bağışı etkinliğinde çok güzel bir katılım var ve ben bu etkinliğe katılarak kan bağışı yapan vatandaşlara teşekkür ediyorum.


Kan veren vatandaşlarda bizler bu gün burada kan veriyoruz ve gerektiğinde devletimiz için canımızı da veririz. Tabiki kan vermekte bizlerin görevi bizler herkesi kan vermeye davet ediyoruz.
Akyazı Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar, Akyazı Kaymakamlığı Akyazı Belediyesi ve İlçedeki sivil toplum örgütleri kamu kurum ve kuruluşlarıyla Kızılay’ın düzenlediği bir kan kampanyası. Bu güne özel 1071 kişinin katılımıyla gerçekleşen 1071 Malazgirt ruhunu yansıtmaya yönelik bir kampanya. Akyazılı vatandaşlarında bu kampanyaya çok büyük bir ilgi gösterdiği içinde teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu kampanyaya herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum.

Sakarya Kızılay Şubesi Başkanı Zahit Tiryaki, bu gün bu etkinlikte çok güzel bir festival havasında bir gün yaşıyoruz. Burada Türkiye ye örnek olacak bir çalışmaya örnek imza atılıyor. Malazgirt ruhu ile 1071 kahraman sloganıyla yola çıktık. Tüm arkadaşlarımızla birlikte bir şölen havasında etkinliğimiz devam ediyor ve vatandaşlarında kan alma işlemlnide gerçekleştiriyoruz.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER