Maltepe Sosyal Tesisleri 2018 yılında açılacak 

Erzurumlular Derneği üyeleri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak yerel kültür derneklerine imkânlarımız dâhilinde destekler sunuyoruz.

Maltepe Sosyal Tesisleri 2018 yılında açılacak 

Hem şehrimize hem de bölgede yaşayan vatandaşlarımıza hizmet sunacak olan Maltepe Sosyal Tesisleri’nde çalışmalarımız hızla devam ediyor. İnşallah kısa süre içerisinde tamamlayarak 2018 yılında açılışını gerçekleştireceğiz” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erzurumlular Derneği Başkanı Akif Akyürek ve yönetimi ile bir araya geldi. Akyürek, Büyükşehir Belediyesi’nin derneklerine sundukları destekler için Başkan Toçoğlu’na teşekkür etti. 

Sosyal Tesis bölgeye değer katacak
Erzurumlular Derneği Başkanı Akif Akyürek, “Dernek yönetimimizi gerçekleştirdiğimiz seçimin ardından yeniledik. Bu yılda yeni yönetim olarak ilk işimiz 24 Mart Erzurum’un Kurtuluş Gecesi’ni düzenlemek olacak. Erzurumlular olarak ağırlıkla Maltepe Mahallesi’nde ikamet etmekteyiz. Mahallemize kazandırdığınız Sosyal Tesis bizleri çok mutlu etti. Bölgemize değer katacak tesisin açılışı İnşallah en kısa sürede gerçekleşir” ifadelerini kullandı. 

Desteklerimiz sürecek
Erzurumlular Derneği yeni yöneticileriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Toçoğlu, “Erzurumlular Derneği’nin yeni yönetimini kutluyorum. Yerel derneklerimiz özellikle kültür ve geleneğimizi gelecek nesillere aktarmak için çok önemli bir misyon üstleniyor. Büyükşehir Belediyesi olarak yerel kültür derneklerine imkânlarımız dâhilinde destekler sunuyoruz. Sakarya, farklı etnik kökene sahip bireylerin bir arada, kardeşçe yaşadığı bir şehir. İnşallah bu kardeşliğimiz uzun yıllar devam edecek” diye konuştu. 

2018’de açılacak
Maltepe Sosyal Tesisleri’nde devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Toçoğlu, “Hem şehrimize hem de bölgede yaşayan vatandaşlarımıza hizmet sunacak olan Maltepe Sosyal Tesisleri’nde çalışmalarımız hızla devam ediyor. Zengin sosyal donatı alanlarına sahip projemizde kafeterya, oyun alanları ve seyir kulesi yer alacak. 35 metre yüksekliğe sahip kulemizde çelik montaj çalışmaları devam ediyor. Kafeterya binamızın ince işçilikleri sürüyor. Çevre düzenlemelerinde sona yaklaştığımızı ifade etmem gerekir. İnşallah kısa süre içerisinde tamamlayarak 2018 yılında açılışını gerçekleştireceğiz” dedi. 
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER