Minikler Pedal Çevirmeyi Öğreniyorlar

Her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’ kapsamında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından

Minikler Pedal Çevirmeyi Öğreniyorlar

Her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’ kapsamında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından Camili Mahallesi’ndeki Bisiklet Adası’nda Ana Okulu Öğrencileri pedal çevirmeyi öğreniyorlar.  

Bisikleti seven, bisikletle büyüyen bir nesil için, bisikleti ve bisiklet kültürünü çocuk yaşta aşılamak gerekli. Çocuklara bisiklet sürmeyi öğretmek için en uygun zaman, genellikle dört ile altı yaş arasıdır. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet adasında yapılan etkinlikte ana okulları çocukları pedal çevirmeyi öğrendiler. Öğretmenleri tarafından hazırlanan çocuklar, denge bisikletine binerek hem bisiklet öğrenmeyi öğrendiler hem de eğitim yaptılar.

Etkinlikte konuşan Sakarya İl Milli eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Ana okullarında bir pilot  çalışma başlattık. Bu çalışma kapsamında  okulda evde serviste ve evde iş sağlığı ve güvenliği kapsamında çocuklarımızın nelere dikkat etmesi gerektiğini çalışmalarımız gerçekleştirdik. Ve bununla ilgilide ailelere eğitimleri yapmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli ortamda eğitim ve  öğretim hayatı devam ettirmesi bizim birinci önceliğimizdir.

Ana okulu çocukları pedal çevirdikten sonra çeşitli ödüllerle ödüllendirildiler.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER