Mühendishane ve mimarhane'de bahar yarıyılı başladı

Mimar Sinan Mühendisler Birliği (MSMB) tarafından geliştirilen Mühendishane ve Mimarhane eğitim projesinde bahar yarıyılı yapılan ilk ders ile başladı.

Mühendishane ve mimarhane'de bahar yarıyılı başladı

2015 yılında İstanbul’da başlatılan Mühendishane projesi 2016-2017 eğitim yılında Sakarya’da uygulamaya başlandı, 2018 yılında yine İstanbul’da başlatılan Mimarhane projesi ise 2019-2020 eğitim yılında, Mimar Sinan Mühendisler Birliği Sakarya Temsilciliği tarafından Kredi ve Yurtlar kurumunda kalan mühendislik ve mimarlık öğrencilerine yönelik olarak uygulanmaya başlatıldı..

Sakarya MSMB ve Sakarya GSİM yönetimi tarafından bahar yarıyılı açılış dersinde öğrenciler, MSMB yönetim kurulu üyesi ve Mühendishane Türkiye koordinatörü İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Deniz ile GSİM eğitim şube müdürü Paşa Odabaş hoca ile bir araya geldiler.  

Mühendis ve mimar adayı 130 öğrencinin bulunduğu, öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin yanı sıra uygulama becerilerinin de gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan projelerde; kritik analitik düşünme, kişisel hayat planı, iletişim, mukayeseli medeniyet tarihi, dünden bugüne bilim ve teknoloji vb. dersler işlenmektedir. Bunun yanında tecrübe paylaşımı programlarında alanında uzman isimler tecrübelerini öğrencilerle paylaşmaktadır. Projede dersler 4 yıl süreyle güz ve bahar dönemlerinde 10’ar hafta şeklinde cumartesi günleri yapılmaktadır. 
Mühendishane ve Mimarhane projesinde dersler kız ve erkek yurtlarında oluşturulan sınıflarda Mimar Sinan Mühendisler Birliği Sakarya temsilciliği tarafından organize edilmektedir.
 

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER