MÜSİAD Berat Kandili mesajı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun Berat Kandili ile ilgili bir mesaj yayınlandı.

MÜSİAD Berat Kandili mesajı

 Yaşar Coşkun’un mesajı;
Kurtuluş Gecesi, Af Gecesi ve Arınma Gecesi anlamlarına gelen, ayrıca Mübarek Ramazan Ayının da bir müjdecisi olan Berat gecesi, inananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları ve Yüce Allah'ın sonsuz rahmet ve merhametine faydalanmaları gerektiğini bir kere daha hatırlatır.
 
Tüm dünyanın ve İslam Âleminin Corona virüsüyle karşı karşıya olduğu, toplumları sarsan sayısız sorunun yaşandığı günümüz dünyasında, huzurun, barışın, sevginin ve adaletin İslam'ın kendi içerisinde olduğunu unutmamak gerekmektedir. Dünyanın özlediği barış ve huzurun Müslüman Âleminden geçtiğini hemen herkes görmeye başladı. Avrupa’nın çeşitli yerlerinde İslam’a büyük bir dönüş var. Görüyoruz ki; Bir musibet, bin nasihatten daha iyi. Ancak yine de bize de tesiri olan bu musibetin en hayırlı ve hızlı şekilde bitmesini dilerim. 
 
Kandil olarak adlandırdığımız bu Mübarek geceler, bizlere hızlı bir şekilde geçmekte olan hayatta, durup düşünme, özümüze dönme ve günahlarla kirlenen gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar. Ayrıca Rabbimize, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlatır, bu görevlerimizi ihmal edip etmediğimizi sorgulayıp hata ve günahlarımızdan tövbe ederek uzaklaşma imkânı sağlar.
 
Bu gecede yapmış olduğumuz dualara arasına Corona virüsünün yol açtığı tehlikelerin bitmesini ve kendisinin başladığı gibi hızla bitmesini eklemeyi unutmayalım. Bu güzel kurtuluş ve arınma gecesi hürmetine rabbimize yönelteceğimiz en güzel dualardan biri olacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin ve bütün İslâm Âleminin ve Berat Kandilini kutlar, bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederim.
 

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER