Müsiad Sakarya 9.’uncu Çalıştayını gerçekleştirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi “9. Aileler Dinlenme ve Şube Çalıştayı” programını Afyon’da bir otelde gerçekleştirdi.

Müsiad Sakarya 9.’uncu Çalıştayını gerçekleştirdi

Programa MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun’un yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri ve MÜSİAD Üyeleri aileleriyle katılım gösterdi.kocaali 
Toplantıda MÜSİAD Sakarya Şubesinin bir yıl içerisinde gerçekleştirmiş olduğu, programlar, konferanslar, etkinlikler, projeler konuşuldu. Bunun yanı sıra geride bırakılan bir senenin değerlendirilmesi yapılırken önümüzdeki seneden beklentiler ve önerilerde dile getirildi.
Programın açılış ve selamlama konuşmasını yapan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, Bu yıl Dokuzuncusunu düzenlediğimiz Çalıştay kampımızın asıl amacı; Üyelerimizin ve ailelerimizin birbirleri ile kaynaşmasını sağlamak, üyelerimizin görüş ve önerilerini dinleyip önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmalar için yol haritasını çizerek, Yeni Dönemin İnşası, Kardeşliğimizin ve Beraberliğimizin İhyası İçin Emin adımlarla yol kat etmektir.
Sizlerinde bildiği üzere MÜSİAD, sadece bir iş adamları derneği değildir. Bugüne kadar düzenlediğimiz bütün organizasyonlar, hazırladığımız raporlar, savunduğumuz fikirler ve inandığımız değerler, bunun göstergesidir. 
MÜSİAD’ın “Yüksek ahlak – Yüksek Teknoloji” düsturunun, bugünlere ışık tutan vizyonunun daha iyi anlaşıldığı bir dönemde, MÜSİAD Sakarya Şubesinin yeni yönetimi olarak, dün nasılsa, yarın da hiç bir ayrım yapmadan, ilimiz ve ülkemiz yararına her işte, herkesle, ekonomik ve sosyal ilişkiler kurmaya devam edeceğiz. Bununla da yetinmeyip, iş yaptığımız her alanda ilimizin vizyonunu geliştirecek sosyo-ekonomik etkileşimlerle, ilimize ve ülkemize toplumsal katkılar sağlayacağız.
Sakarya sanayi ve yatırım alanında büyük bir pazara sahip. MÜSİAD Sakarya olarak bu pazar içerisinde bulunan farklı sektörlerden birçok üyemizin bulunması bize ayrı bir güç veriyor. 
Biz de MÜSİAD Sakarya olarak her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz üye ziyaretlerimiz ile sektör içerisindeki sorunlarını dinleyip, üyelerimize onların yanında olduğumuzu hissettiriyoruz. Bu ziyaretler vesilesi ile MÜSİAD olarak üyelerimizin öneri ve talepleri doğrultusun da kendimize bir yol haritası belirleyip o yol üzerin de ilerlemeye devam edeceğiz.

Görev aldığımız günden bugüne kadar,
İlimizin tüm kamu kurumları, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ilişkilerimizi ve iletişimimizi kuvvetlendirdik. 
İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle “Okudukça Öğrenen Gençleriyle Güçlenen Türkiye” temalı projeyi hayata geçirdik. Ardından İlimizin ve Ülkemizin ihracatına ciddi katkı sağlayacağına inandığımız Sakarya Üniversitesiyle “Genç Ticaret Köprüsü” temalı projemizi hayata geçirdik. Bu faaliyetlerimizin yanında Başkanlar Toplantısına,  Genel İdare Kurulu Toplantılarımıza yüksek düzeyde katılım sağlamaya çalıştık. 
Eğitim seminerleri, Bilgilendirme Toplantıları, Paneller gibi çeşitli konferanslar düzenledik. 

Bunlardan en önemlileri dönemin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlü ve Yine Dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu ile gerçekleştirdiğimiz programlardı. 
Genel Merkezimizin koordinasyonunda Türkiye İstişare Toplantıları Çerçevesinde düzenlediğimiz Madde Inn Turkey konulu Otomotiv zirvesi ve yine Malezya’da İş ve Yatırım fırsatları konulu programlardı.


Yeni dönemdeki hedeflerimiz
“Nitelikli üye sayımızı artırırken bilgilendirici ve faydamıza olan eğitim seminerleri, konferanslar ve paneller düzenlemek, bunun yanında ilimizdeki kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarıyla iletişimimizi ve ilişkilerimizi artırarak devam ettirmek, Üyelerimiz arasında çarpraz ticareti geliştirecek projeler üretmek,
Üniversite-Sanayi İşbirliğinin daha da güçlenmesi için projeler geliştirmek, yine ilimizin ve ülkemizin İmalatına, ihracatına ve istihdamına katkıda bulunacak projeler gerçekleştirmek, içe ve dışa dönük sosyal, kültürel faaliyetler gerçekleştirmek hedeflerimiz arasındadır.” Dedi. katılım sağlayan tüm üyelere teşekkür ederek, çalıştayın hayırlı olması temennisinde bulundu.
Programda ayrıca geride bırakılan bir senede gerçekleşen programlardan kısa filmler, görüntüler ve sunumlar da yer aldı. Gerçekleştirilen sunumlar içerisinde Sektör Kurullarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Gavasoğlu, Dış İlişkiler ve Uluslararası Ticaret Komisyonu Başkanı Selman Aşoğlu, Teşkilatlanma Komisyon Başkanı Rıdvan Ulusal, Üye İlişkileri Komisyon Başkanı Yusuf Gökhan Erkan, Araştırmalar ve Projeler Komisyon Başkanı Ali Koç ve Genç MÜSİAD Başkanı Enes Boz geçtiğimiz seneyle ilgili değerlendirmelerini yapıp, 2019-2020 projeleri hakkında sunumlarını gerçekleştirdiler.
Toplantının devamında ise üyelerin görüş ve önerileri alındı. Hediye takdimi ve fotoğraf çekimiyle program son buldu.

Sakarya MÜSİAD

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER