MÜSİAD Sakarya İzmir’de

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) 100. Genel İdare Kurulu (GİK) Toplantısı, ‘Spor Endüstrisi ve Ekonomiye Katkısı’ konu başlığıyla MÜSİAD İzmir Şubesi ev sahipliğinde düzenlendi. 

MÜSİAD Sakarya İzmir’de

Toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Kurucu Başkanı Erol Yarar’ın katıldığı toplantıya MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, Başkan Yardımcısı Mustafa Gavasoğlu ve Uluslararası, Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyon Başkanı Kadir Tecelli ve Gençlik Kurulu Başkanı Uğur Çarboğa katıldı.
MÜSİAD İzmir ev sahipliğinde 2 gün devam eden 100. GİK toplantısı Ülkemizin dört bir yanında gelen MÜSİAD üyelerinin katılımıyla yoğun bir şekilde gerçekleştirildi. Genel İdare Kurulu (GİK) programının ilk gününde ”Spor Endüstrisi ve Ekonomiye Katkısı” ve “Güncel Ekonomik Değerlendirmeler” ele alındı. Programın ikinci gününde ise eş zamanlı toplantılar kapsamında Başkanlar Toplantısı, Sektör Kurulları, Üye İlişkiler ve Genç MÜSİAD Başkanları toplantısı düzenlendi. Ayrıca Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi ve MOBİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Alkin “Güncel Ekonomik Değerlendirmeler” konulu bir sunum gerçekleştirdi.
Ülke Ekonomisine Katkı Sağlayacak Projeler Geliştirip İş Dünyası Olarak Girişimlerde Bulunuyoruz
Programla ilgili açıklamada bulunan MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, belirli periyodlarda gerçekleştirmiş olduğumuz Genel idare Kurulu (GİK) toplantılarımız Ülkemizin dört bir yanından gelen MÜSİAD üyeleriyle gerçekleştiriyoruz. Bu bizim birbirimizle daha çok kaynaşmanın yanında, sosyal ve ekonomik görüşlerimizi ve fikirlerimizi birbirimize aktarıyoruz. Bu GİK Toplantımızda ”Spor Endüstrisi ve Ekonomiye Katkısı” konusunu konuştuk diyen Coşkun, konuşmasının devamında, bu gibi programlarda Ülke ekonomisine katkı sağlayacak projeler geliştirip iş dünyası olarak girişimlerde bulunuyoruz. Çözüm önerileri geliştirme aşamasında sektörlere katkılarda bulunuyoruz. Bugün sporlar ilgili her gencin her bayanın her erkeğin yüreğinde hissettiği mutlaka bir spor dalı vardır. Dönüşen dünyada Türkiye’nin hak ettiği konumu sağlamak için varımızı yoğumuz ortaya koyacağız. Dünyanın içinde bulunduğu dönüşümde bambaşka dinamikleri ile gelişen spor endüstrisinin geldiği alanı tartışarak daha da geliştirebilmek için iş dünyası olarak neler yapmamız gerektiğini ortaya koyacağız.
“Mevcut Faiz Düzeylerinde Ayarlama Yapılmadan Enflasyonla Mücadelemiz Eksik Kalacaktır”
Faize karşı her zaman hassasiyetle yaklaştıklarını kaydeden Coşkun, “Üretim ekonomisinde yana olduğumuzu, faize karşı hassasiyetimizi her daim dile getirdik. Bugün gelinen noktada fikir birliğine varılmış olması hayli umut verici. Faizin enflasyonla mücadelede etkili bir silah olmadığını aksine faizden kaynaklanan maliyetin olduğunu dile getirdik. Faiz enflasyonu kavramını sıkça tekrarladık. Bugün burada yineliyorum, mevcut faiz düzeylerinde ayarlama yapılmadan enflasyonla mücadelemiz eksik kalacaktır. Çünkü yüksek faizle oluşan bir sarmalın içinde dolanma ihtimalimiz var. Faizin yatırım ve tüketim alışkanlıklarımızı nasıl değiştirdiğini gördük. Bu oranlar ile yatırımın ve üretimin cazip hale gelmesini beklemek sanırım doğru olmayacaktır.” ifadelerini kullandı.
Üretim Ekonomisini Şiar Edindik
Üretim ekonomisine yönelik çağrılarını yineleyen Coşkun; MÜSİAD olarak üretim ekonomisini şiar edindik. İhracat-Yatırım-İstihdam dedik. YEP ile başlayan süreçte de bu duruşumuzu devam ettireceğiz. Her zaman beyan ettiğimiz gibi, bizler bu süreçte de elimizi taşın altına koymaya hazırız, gönüllüyüz, üretimin ve sermayenin millileştirilmesi ilkesini tekrarlamaktan geri durmayacağız. Çünkü her milli sermaye yerlidir. 
Ancak her yerli sermaye milli bir karakter taşımayabilir. Üretimde yatırımda ve sermayede milli payı hatırı sayılır şekilde artırmadan bizler mutlak bir başarıdan söz edemeyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.


 

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER