MÜSİAD Sakarya’dan Maraş ve Antep’e Çıkarma

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bir takım ziyaretler ve görüşmeler

MÜSİAD Sakarya’dan Maraş ve Antep’e Çıkarma

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bir takım ziyaretler ve görüşmeler yapmak üzere Kahramanmaraş ve Gaziantep’te temaslarda bulundu. MÜSİAD Kahramanmaraş Başkanı Sami Kervancıoğlu ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyaretlerde ilk olarak Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’ı makamında ziyaret eden MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri Kahramanmaraş ile ilgili sosyo-kültürel ve ekonomik durumu hakkında bilgiler aldılar.
Coşkun, Maraş ve Sakarya Kardeş Şehirdir..

Yoğun geçen programda ise ikinci ziyaretlerini Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, MÜSİAD’ın iş dünyasının önemli bir temsilcisi olduğunu söyledi. Şiir, Edebiyat ve Dondurmanın Başkenti olan Kahramanmaraş’ın geçmiş tarihi ile ilgilide bilgiler alan MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetimi Kurulu Üyeleri Maraş’ın tarihinden çok etkilendiklerini ve ziyaret edilmesi gereken en önemli şehirlerarasında yer aldığını belirttiler.
SASKİ eski Genel Müdürü, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Rüstem Keleş’i de ziyaret eden MÜSİAD Heyet’i Keleş’e yeni görevinde başarılar diledi. Kahramanmaraş’ın Yerel kanalı olan Aksu TV’ye Röportaj veren MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, misafirperverliğinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e ve MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu’na teşekkür etti. Coşkun; MÜSİAD Sakarya ve MÜSİAD Kahramanmaraş kardeş şehirdir. Sakarya’mız mavi ile yeşilin birleştiği nadir görülen illerimizden biri olduğunu sanayisiyle, turizmiyle, tarımıyla ön plana çıktığını ve eşsiz doğal güzelliklerinin olduğunu dile getirerek bizlerde şehrimizde sizleri ağırlamaktan şeref duyarız. MÜSİAD Sakarya çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler veren MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun Ziyaret sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e plaket taktim etti. 

Sakaryalı İş Adamlarından Maraş Dondurmasına Tam Not..
Ziyaretin devamında ise Kahramanmaraş’ın tarihi notlarının anlatıldığı kurtuluş destanının canlandırıldığı Kurtuluş müzesini ziyaret ettiler. Daha sonra Kervanhan Tesislerinde MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu’nun dondurma şovuna katılan Sakaryalı İş adamları Kahramanmaraş dondurmasına tam not verdiler. MÜSİAD Kahramanmaraş Başkanı Sami Kervancıoğlu’nun sahibi olduğu Alpedo Dondurmaları tesisini gezen MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve beraberindeki heyet tesis ve dondurma üretimi hakkında bilgiler alarak, meşhur Maraş dondurmasının tadına baktılar.

MÜSİAD Gaziantep ziyaretinde.
Şube ziyaretleri kapsamında MÜSİAD Gaziantep Şubesine  ziyaret gerçekleştiren MÜSİAD Sakarya Heyeti, MÜSİAD Gaziantep ile yapılan faaliyetler ve projeler hakkında istişarelerde bulundular. MÜSİAD Gaziantep Başkanı Mehmet Çelenk ve Yönetim Kurulunun misafirperverliğinde yapılan toplantı ve sohbet sonrasında, Çelenk MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun’a plaket hediye etti. Misafirperverlikleri için Şube Başkanı Mehmet Çelenk ve Yönetim Kuruluna teşekkür eden MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun MÜSİAD Gaziantep Şubesini Sakarya’ya davet etti.Toplantı sonrasında MÜSİAD Gaziantep Ev sahipliğinde, Sakaryalı İş Adamları Zeugma Mozaik Müzesini ziyaret etti.
 

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER