Ölen eşinin yarım bıraktığı 'hat'tı tamamladı

Türkiye'nin farklı kentlerindeki camileri hat sanatıyla süsleyen Mehmet Ak'ın 4 ay önce hayatını kaybetmesi sonucu Sakarya 'nın Söğütlü ilçesindeki Levent Mahallesi Camisi'nde yarım kalan hat işini eşi tamamladı.

Ölen eşinin yarım bıraktığı 'hat'tı tamamladı

Sakarya 'da yaşayan 53 yaşındaki muhasebeci Çiğdem Ak, eşi Mehmet Ak sayesinde hat sanatıyla tanıştı. Eşinin çalıştığı camileri gezip gördükten sonra hat işine merak saran Ak, eşine yardımcı olmaya karar verdi. Ak, Türkiye'nin farklı kentlerindeki camileri eşiyle hat sanatıyla süsleyerek Sakarya 'nın Söğütlü ilçesindeki Levent Mahallesi Camisi'nin hat işinde de eşiyle çalışmaya başladı.

İşin bitmesine az bir süre kala eşinin ani vefatıyla büyük üzüntü yaşayan Ak, verdikleri sözü tutmak için eşinin çırağını da yanına alarak caminin yarım kalan hat işini bitirdi.

Çiğdem Ak, eşimle evlendikten sonra ben eşimin işine aşık oldum. Eşimin işini çok sevdim ve birlikte çalışmaya başladık. Eşimin yanında elamanlar düzgün çalışmadığı için ben karar verdim eşimle birlikte çalışmaya, eşimin ölümünden iki yıl evvel elime fırçayı alıpta  hat yazmaya başladım. Eşimin ani ölümü dolayısıyla burdaki caminin işleri yarım kaldı. Ve bende fırçayı elime alıp eşimin bitiremediği caminin işlerini ben bitirdim.

Levent Mahalle Muhtarı Bilal Çavdar, camimizin işini yaparken Mehmet ustanın ani ölümü dolayısıyla, yarım kalan işlerini eşinin tamamlaması bizleri mutlu etmiştir.
Mehmet KARAKAŞ

Mehmet KARAKAŞ

SIRADAKİ HABER