Olimpik Kürek, Kano ve Su Sporları Merkezi bakanlığın gündeminde

Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, “Sakarya’nın gençlik ve spor yönünden içinde bulundurduğu potansiyelin farkındayız.

Olimpik Kürek, Kano ve Su Sporları Merkezi bakanlığın gündeminde

Bu konuda Başkan Ekrem Yüce’nin gerekli müracaatlarını yaptığı Olimpik Kürek, Kano ve Su Sporları Merkezi için Bakanımızın tarafından gerekli talimatları aldık. Teknik detaylarının görüşüldüğü proje inşallah hem Sakarya için hem de ülkemiz için hayırlara vesile olur” dedi. Başkan Yüce ise Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş’a Sakarya’ya gösterdiği yakın ilgi ve destek dolayısıyla teşekkür etti.

Bir dizi programlara katılmak üzere Sakarya’ya gelen Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Buluşmada Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra Vali Ahmet Hamdi Nayir, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Arif Özsoy, SASKİ Genel Müdürü Dr. İlyas Demirci, Genel Sekreter Yardımcıları Ali Oktar, Doç. Dr. Furkan Beşel, Bedrullah Erçin ve Ziya Cevherli ile Büyükşehir ve Saski bürokratları yer aldı. Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Sakarya’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Başkan Ekrem Yüce’ye çalışmalarında başarılar diledi.

Şehrimizin spor potansiyeline katkı sağlamaya çalışıyoruz
Nazik ziyaretlerinden ötürü Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş’a teşekkür eden Başkan Ekrem Yüce, “1 milyonu aşkın nüfusu ve birbirinden farklı milletlerin birlikte huzurla, kardeşçe yaşadığı şehrimize en iyi hizmetleri getirmeye gayret gösteriyoruz. Şehrimiz tarım, sanayi ve turizmin yanı sıra yetiştirdiği birçok sporcu ile bir spor kenti konumundadır. Biz bu konuda şehrimizin spor potansiyeline katkıda bulunmaya çalışıyoruz. 4 branş olan spor kulüplerimizi 24 branşa çıkardık bunun yanı şehrimizde birçok sportif faaliyeti hayata geçirdik. İnşallah şehrimizin spor geleceğine katkı sunacak projeleri hayata geçirerek eskiden olduğu gibi yine başarı sporcular çıkaran şehir olmaya devam edeceğiz” dedi.

Projelere destek
Başkan Yüce, “Bakanımızın başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini yakinen biliyorum. Şehrimizde gerçekleştirmek istediğimiz önemli projeler var. Bunlardan bir tanesi Uluslararası Olimpik Kürek, Kano ve Su Sporları Merkezi projemiz. Bu projemizle ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanımızla gerekli görüşmeleri gerçekleştirerek ilgili yazışmaları gerçekleştirdik. Sayın Bakan Yardımcımızın da katkılarıyla şehrimizde uluslararası düzeyde yarışmaları gerçekleştirebileceğimiz bir Olimpik Kürek, Kano ve Su Sporları Merkezini kazandırmak istiyoruz. Bunun yanı sıra şehrimizin her ilçesine modern spor tesisleri kazandırma arzusundayız. Spor tesisi olmayan ilçemiz kalmasın istiyoruz bu konuda Sayın Bakan Yardımcımızın da önemli katkılar sunacağından eminiz” dedi.

Teknik detaylar görüşülüyor
Başkan Yüce’ye misafirperverliğinden ötürü teşekkür ederek sözlerine başlayan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, “Sayın Başkan Ekrem Yüce ile daha önceden birlikte çalışmışlığımız var. Çalışkan ve şehrine hizmetkâr bir insandır.  Rabbim şehrine hayırlı hizmetler getirmesini nasip kılsın. Sakarya’nın gençlik ve spor yönünden içinde bulundurduğu potansiyelin farkındayız. Bu konuda Başkan Ekrem Yüce’nin gerekli müracaatlarını yaptığı Olimpik Kürek, Kano ve Su Sporları Merkezi için Bakanımızın tarafından gerekli talimatları aldık. Teknik detaylarının görüşüldüğü proje inşallah hem Sakarya için hem de ülkemiz için hayırlara vesile olur. Her ilçe modern spor tesisi kazandırma konusunda Bakanlık olarak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sporu tüm şehirlerimizde tabana yaymak için ivedilikle çalışıyoruz. İnşallah Sakarya’da da sporu tabana yayıp vatandaşlarımızı modern spor tesisleri ile buluşturacağız” ifadelerini kullandı. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER