Osmanlı Ocakları 1299 Sakarya İl Başkanlığı resmen açıldı

Osmanlı Ocakları 1299 Sakarya İl Başkanlığı; Genel Başkan Tahsin Çelik’in katılımıyla gerçekleşen resmi açılış töreniyle hizmete girdi.

Osmanlı Ocakları 1299 Sakarya İl Başkanlığı resmen açıldı

Kısa süre önce Sakarya’da Mehmet Demir kurucu Başkanlığı’nda oluşturulan ve yaklaşın 2 bin üyeye ulaşan Osmanlı Ocakları 1299 Sakarya İl Başkanlığı; yönetim kurulunun da tamamlanmasıyla; önceki gün Best Premier Otel Sakarya’da gerçekleşen törenle açılarak, resmen hizmete girdi. Osmanlı medeniyetini, kültürünü ve tarihini anlatmak, anlamak ve herhangi bir dil, din, mezhep, etnik köken, siyasi görüş ve siyasi parti ayrımı yapmaksızın ülkesini, devletini ve devletini yönetenlerini seven herkesi bu duygu ve ruhla bir arada toplamaya, toparlama çalışmak amacıyla başta Türkiye’nin birçok il ve ilçede hatta yurtdışı temsilcilikleriyle hizmet veren Osmanlı Ocaklarının 1299 Sakarya İl Başkanlığı çalışmalarına hızlı başladı. kocaali

Katılım yoğun oldu
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve Kuran-ı Kerim Tilaveti ziyafeti ile başlayan programa; Osmanlı Ocakları Genel Başkan Tahsin Çelik, Sakarya Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, Sakarya Besiciler Odası Başkanı Halit Karaduman ve dernek üyeleri katıldı. Slayt gösterileri ile duygulu anlarında yaşandığı programda; Genel Başkan Çelik tarafından, yönetim kurulu üyelerine mazbataları takdim edildi. 

İşte Osmanlı Ocakları 1299 Sakarya Yönetimi
Osmanlı Ocakları 1299 Sakarya İl Başkanlığının Yönetimi ise; “İl Başkanı Mehmet Demir, İl Başkan Yardımcısı Selçuk Muhikancı, İl Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Başkanı Ebru Şimşek, Basın Sözcüsü Levent Candan, Teşkilat Başkanı Abdullah Sobacı, Sosyal İlişkiler Başkanı Salim Kurucu, Dış İlişkiler Başkanı M. Nezir Gürcüm, Disiplin Kurulu Başkanı Harun Kocabay, Halkla İlişkiler Başkanı Betül Coşkun, İl Gençlik Kolları Başkanı Atakan Boz, Onursal Başkanı İhsan Demir”den oluştu. 

ŞİMŞEK: “Biz Osmanlı torunlarıyız. Ülkemize sahip çıkmalıyız”
Programın açılış konuşmasını yapan İl Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Başkanı Ebru Şimşek, “Bizler; Osmanlı torunları olarak vatanımıza milletimize, bayrağımıza, din, dil Irk ayrımı yapmaksızın sahip çıkıp güzel yaşatmak için varız. Sultan Selim'ler, Kanuni Sultan umudu olan Recep Tayyip Osmanlımızın kültür ve medeniyetini Çağların Sultanları, Fatihler, Yavuz Süleyman'lar bu dönemin Kurtuluşa Erdoğan'lar yetiştirme zamanıdır. Dünya'nın böyle liderlere ihtiyacı var. Dünyanın Osmanlı torunlarına ihtiyacı var” dedi. 

DEMİR: “Biz Osmanlı adaletini, hoşgörü ve ahlakını yaşayıp, yaşatmaktır”
Osmanlı Ocakları 1299 İl Başkanı Mehmet Demir ise “Bizler Osmanlı Ocakları 1299’un esas amacı Osmanlı adaletini, hoşgörü ve ahlakını yaşayıp, yaşatmaktır. Kuruluş amacımızdır budur. Bizde bundan dolayı Sakarya ilimizde kurulmasına öncülük ettik. Bizim sevdamız devletimizin birlik ve beraberliğimize, bayrağımızın bekası daha yükseklerde dalgalanmasına yardımcı olmaktır. Başka bir amacımızda yoktur. O yüzden Sakarya’mızda bu oluşumu canlı tutmamız gerekmektedir” diyerek, önemli bir mesaj verdi.


ÇELİK: “Ayrım yapmaksızın yaratılanı severiz yaratandan ötürü”
Osmanlı Ocakları 1299 olarak bizler bölge dil din ırk ve mezhep ayrım yapmaksızın yaratılanı severiz yaratandan ötürü anlayışıyla herkesi kucaklayan ve herkese eşit yaklaşan bir fikri benimsemektedir. Bizler Osmanlı’dan Laz’ı Çerkez’i, Arnavut’u Boşnak’ı Abaza’sı, Kürdü, Manav’ı her milleti yüzyıllar boyunca aynı çatı altında yaşayıp birleştiği Osmanlı kültürüyle kurduğumuz Osmanlı Ocakları 1299 günümüz Türkiye’sinde de bu anlayışı daim kılmak hızla Türkiye’nin tüm il ve ilçelerde yapılanmasını sürdürmektedir. Osmanlı Ocakları 1299; ihlas ile kültür ile bir haya ile var olmak ve yaşatmak amaçlı kurulmuş ve güzide kuruluşa ve amaca hizmet etmenin onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Levent CANDAN

SIRADAKİ HABER