Osmanlı Turan Ocakları Sakarya'da faaliyetlerine başladı

Osmanlı Turan Ocakları Sakarya İl Başkanlığı Tanıtım Gecesi Erol Olçok Anadolu Lisesi'nde muhteşem bir organizasyon ile gerçekleşti. 

Osmanlı Turan Ocakları Sakarya'da faaliyetlerine başladı

Osmanlı Turan Ocakları her geçen gün büyümeye ve faaliyetlerini hızlı bir şekilde sürdürüp, teşkilatlanmaları da hızladırdı. Sakarya Osmanlı Turan Ocakları ailesi bu defa Sakarya İl Başkanlığı açılış ve tanıtım toplantısında bir araya geldi. Erol Olçok Anadolu Lisesi'nde gerçekleşen açılış ve tanıtım gecesinin ev sahipliğini Osmanlı Turan Ocakları Sakarya İl Başkanı Mehmet Ateş'in konuşmasıyla başlayan programda önemli mesajlar verildi. Sakarya İl Başkanı Ateş, “Devletimizin yanındayız, bizim için aslolan devletimizin bekasıdır. Bizim siyasetle, hükümetle veya muhalefet partilerine eşit ve yakın mesafede olduğumuzu bildirmek isterim. Teşkilatlarımız içinde her siyasi görüşten dostlarımız, üyelerimiz var. Bizim ana temamız Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. İlkemiz vatan, bayrak, ezan, manevi değelerimizin korunması, örf ve adetlerimizin dejenere olmaması, tarihimizin doğru anlatılması, yardım faaliyetlerimiz ile ihtiyaç sahiplerine uzanmak, seminerler ve konferanslar ile gençlerimizin bilinçlenmesine katkı sağlamaktır. Yunus Emre'nin dediği gibi “Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz.” 

Ana değerlerimize sahip çıkmak
Osmanlı Turan Ocakları Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Psikolog Dr. Kazım Yurdakul, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, kısa bir bilgilendirme de bulundu.Yurdakul “Bizler burada büyük bir ailenin bir ferdiyiz. Ana temamız, ülkemizin bekası, bilinçli toplum oluşmasına katkı vermek, eğitim noktasında öğrenci kardeşlerimize burs desteğinde bulunmak, içimizde ki vatan sevgisini aşılamak, toplumsal bilinci ön plana çıkartmak gibi ana değerlerimiz, ortak fikirlerimizdir” dedi. 

Büyük bir aileyiz
Osmanlı Turan Ocakları Genel Başkanı Yaşar Özkaraman, faaliyetlerden bahsederek, teşkilatların ve üye sayıları gibi bilgiler aktardı.Genel Başkan Özkaraman, “Türkiye genelindeki yaklaşık 400'e yakın mevcut teşkilatlarımız ile aktif rol oynuyoruz. Türkiye'nin 7 bölgesinde faaliyet gösteriyoruz. 750 bin civarında resmi ve gönllü üye potansiyeline sahibiz. Türkü Cumhuri'yetlerinde teşkilatlanmalarımız devam ediyor. Avrupa'da 3-4 ülke başkanlığı ile büyümeye, faaliyetlerimizi sınırlar ötesine taşımaya devam ediyoruz. Emeği geçen her bir üyemize, tüm başkanlıklarımıza, teşkilatlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimie teşekkür ediyorum. Burada bir büyük gönül ordusu var. Bizler karşılıksız zamanımızı, maddi aynaklarımızı kullanmaktan çekinmeyen, ülkemiz ve sevdamız için, ilkemiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu. 

Gençlerimiz ana hedefimizdir
Osmanlı Turan Ocakları Türkiye Teşkilat Sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı Şahin Çelik “Huzur içinde yaşama katkı sağlamak için toplumsal bilinci ön plana çıkartmak adına mücadele veriyoruz. Birlik ve beraberlik içinde, kardeşçe yaşamayı aşılıyoruz. Yasa dışı faalietlerin önüne geçmek için var gücümüzle, devletimizin ilgili birimleri ve kurumlarıyla temas halinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ana eksenimizdir. Her bir gencin topluma kazandırılmasından duyacağımız haz bizim en büyük sevincimizdir. Çünkü iyilik de kötülük de biliyoruz ki gençlik yıllarında başlar. Bu bağlam da hedefimiz gençlik olmalıdır” diye mesaj verdi. 

Mazbata verildi
Program sonunda İl Başkanlıkları mazbata törenide düzenlendi. Fatma İpek'de İsveç Ülke Osmanlı Turan Ocakları Başkanı oldu.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER