Oyun Deyip Geçmeyin

Adabilim Okulları yeni eğitim dönemi seminer ve planlama çalışmaları kapsamında Akıl Oyunları Eğitmeni Bekir Çelebi öğretmenler için yaklaşık 30 adet akıl oyununun sunumunu gerçekleştirdi.

Oyun Deyip Geçmeyin

Okulun kütüphanesinde gerçekleştirilen sunumda Eğitmen Bekir Çelebi akıl oyunlarının sınıfta öğrencilerle birlikte kaliteli vakit geçirmenin ve aynı zamanda öğrenme becerilerini geliştirmenin mükemmel bir yolu olduğunu ifade ederek “Bunu yaparken de sıradan basit oyunlar değil de akıl ve zekâ oyunları oynamak çok daha doğrudur. Akıl ve zekâ oyunları deyince gözünüzde sıkıcı oyunlar canlanmasın. Çoğu oyun hem çok eğlencelidir hem de çocuklarınızın becerilerini geliştirecek düzeydedir” dedi.

 
Çelebi, “Ayrıca bu tür oyunlar harika vakit geçirmenin yanında, öğrenci ile sahip olduğunuz ilişkileri de güçlendirir. Bu oyunlarının eğitici olması için aşırı derecede akademik olmasına da gerek yoktur. Sadece oynamak bile, sözlü iletişim, paylaşma, sabırlı olma, diğerleriyle temas kurma gibi önemli sosyal becerileri geliştirebilir” diyerek sözlerini noktaladı.

Kocaali Haber

SIRADAKİ HABER