ÖZÇELİK: Gayemiz komşuluk ilişkilerini güçlendirmektir

15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı ve Adayı Yunus Özçelik; komşuluk ilişkilerinin önemine değinerek;

ÖZÇELİK: Gayemiz komşuluk ilişkilerini güçlendirmektir

 “Toplu komutlardaki komşuluk ilişkilerini güçlendirmek için çabalarımız devam etmektedir” dedi. kocaali 

Beraberindeki aza heyeti adayları ile birlikte her akşam bir eve ve topluluğa konuk olan 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı ve Adayı Yunus Özçelik; Şampiyon Kafe’de kalabalık bir vatandaş topluluğu ile bir araya geldi. Muhtarlığın görevlerinden bahseden Özçelik: “Muhtar mahallenin her şeyidir. Mahallenin tüm sakinlerinin hizmetinde olan bir görevlidir. Hatta mahallenin bekçisidir. Mahalleye sahip çıkan ve mahalledeki bütün ilişkilerde sözü olan kişidir. Muhtarlık, kazma, kürek, iş makinesi olan bir kurum değildir. Ama bir aracı kurumdur. Muhtar, belediyenin diğer kurumları ile ilişkisi olan kişidir” dedi. 

“Komşuluk ilişkilerini artırmalıyız ve çabamız buna göredir”
Konuşmasında komşuluk ilişkilerinin önemine de değinen Yunus Özçelik; “Komşuluk ilişkilerini güçlendirmek için çabalarımız devam etmektedir. 2004 yerel seçimlerinde muhtar olarak seçildim. Toplu konutlarda komşuluk ilişkileri biraz daha zor gelişiyor. Komşuluk ilişkilerini artırmak için site yönetimleri, apartman yönetimleri gibi bazı çabalarımız oldu. Bu çabalarımız hala devam etmektedir” diyerek birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. 

“Başıboş köpek sorunu tamamen ortan kalkacak”
“Mahallerinin 2004 yılından beri büyük gelişme yaşamış, devasa yatırımlar almış bir mahalle olduğunu belirten Özçelik; “Şu anda hali hazırda devam eden kamu yatırımları, parklar, çocuk oyun grupları gibi büyük yatırımlar var. Sokak hayvanları, özellikle başıboş köpekler ile ilgili sorunlarımız var. Bu konu üzerinde belediye yetkililerimiz çalışıyor. Bu çalışmaya bizde muhtarlık olarak destek veriyoruz. Bir de ‘Poşet’ adını verdiğimiz bir uygulamamız var. Bu uygulamanın saatleri ile ilgili sorunlar yaşıyoruz. Bu sorunların giderilmesi için de belediye yetkilileri çalışmakta. Bu sorunun en kısa sürede giderilebileceğine inanıyoruz” dedi. 

ÖZÇELİK: “Halkımızdan alacağımız destek İle onlara daha yeni hizmetler yapacağız”
Nisan ayı içerisinde mahallemizde Cumhurbaşkanlığı bisiklet turnuvası yapılacaktır.  Ayrıca mahallemizde kurulmuş olan hentbol ve bisiklet branşlarında gruplarımız vardır. Gruplara dahil olmak isteyen sporsever halkımızın katılımlarını bekliyoruz. Ayrıca ‘Bisiklet Vadisi’ projesine eklenecek olan Büyükşehir belediyemizin projeleri kapsamında olan çark tesisi abitasyon süreci başlamıştır. Bununla ilgili bizler halkımızı spora teşvik etmeliyiz. Halkı hem spora daha gayretli hem de naylon poşet kullanılmaması konusunda daha duyarlı olmalarını rica ediyoruz. Halkımızdan aldığımız destek ile onlara daha yeni hizmetler yapıyoruz. Birlikte daha yaşanılır bir 15 Temmuz Camili için Şimdiye kadar yaptığımız ve yapacağımız etkinliklerimizi muhtarlığımızın sosyal medya hesaplarından takip edebilirler” diyerek mahalle halkından bir kez daha destek istedi 
 

Levent CANDAN

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER