Pamukova Büyükşehir’le yenilendi

Pamukova Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Garip ve beraberindeki heyetle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Pamukova’da birçok önemli çalışmayı hayata geçirdik. 75 bin ton sıcak asfalt attık.

Pamukova Büyükşehir’le yenilendi

Asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Altyapı anlamında önemli bir mesafe katettik. Esentepe Sosyal Tesislerimiz ise kısa süre içerisinde hizmet sunmaya başlayacak” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Pamukova Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Garip ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Pamukova’nın Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanına girmesiyle birlikte ilçede önemli yatırımları hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Toçoğlu, ilçeye yatırımların devam edeceğini söyledi. Muhtarlar ise hizmetler için Başkan Toçoğlu’na teşekkür etti.

75 bin ton sıcak asfalt
16 ilçeye hizmet götürdüklerinin altını çizen Başkan Toçoğlu, “Pamukova’da büyük mesafeler kat ettik. Toplam uzunluğu 46 kilometre olan güzergahları 75 bin ton sıcak asfaltla buluşturarak ilçemizin yollarını yeni bir görünüme kavuşturduk. İçinde bulunduğumuz asfalt döneminde de Pamukova’da çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda şu anda toplam uzunluğu 26 kilometreyi bulan güzergahta 7 mahallenin grup yollarını sıcak asfaltla buluşturuyoruz. Bu çalışmalarımızı da kısa süre içerisinde tamamlayarak yollarımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. İlçeye vizyon katacak projemiz Esentepe Park’ın açılışını da kısa süre içerisinde yapacağız. Bu park harika manzarasıyla sadece Pamukovalı hemşehrilerimizin değil, bölgeyi geçiş güzergahı olarak kullanan misafirlerimizin, civar yerleşim noktalarındaki ve şehrimizdeki hemşehrilerimizin de huzur içerisinde vakit geçirebilecekleri bir ortam olacak” diye konuştu.

Dünya standartlarında arıtma
Başkan Toçoğlu, “Pamukova ilçemizin altyapısı için de dev projeleri hayata geçirerek bir bir tamamladık. İlçemiz için 17,5 milyon liralık yatırım yaparak 77 kilometre kanalizasyon hattı inşa ettik. Söz konusu hattımızı yine bölge için inşa ettiğimiz Pamukova-Geyve Atıksu Arıtma Tesisine entegre ettik. Yeni hatlar ve arıtma tesisimiz ile Pamukova’mızın atıksuları dünya standartlarında arıtılıyor. Şehrimizin güneyinde Sakarya Nehri’ne atıksu karışmıyor. 10 kilometrelik yağmursuyu hattı ile de ilçenin yağmursuyu ağını güçlendirdik. En önemli yatırımlarımızdan biri ise içmesuyu anlamında oldu. 9 milyonluk yatırımla 81 kilometre içmesuyu hattı inşa ettik. Hatta çalışmalar tamamlandı. İnşallah hattımız ve depolarımızda testlerin tamamlanmasıyla Pamukovalı hemşerilerimiz altyapı anlamında hiçbir sorun yaşamayacaklar.”
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER