Rektör Mehmet Sarıbıyık'tan 15 Temmuz Mesajı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık,  15 Temmuz’un nesiller boyu aktarılacak büyük bir ders olduğunu vurgulayarak

Rektör Mehmet Sarıbıyık'tan 15 Temmuz Mesajı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, 15 Temmuz’un nesiller boyu aktarılacak büyük bir ders olduğunu vurgulayarak “ yükseköğretim kurumları olarak vatanına, milletine, maddi ve manevi değerlerine bağlı, aklını köleleştirmeyen, nitelikli nesiller yetiştirmek için her zamankinden daha çok çalışmalıyız” dedi.

Rektör Mehmet Sarıbıyık, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’üncü yıl dönümü vesileyisle yayımladığı mesajında “15 Temmuz, uzun yıllar sinsice hazırlanmış bir planın açığa çıktığı ve kahraman milletimizin asil duruşuyla akamete uğratıldığı bir gece olmuştur. Darbe teşebbüsü olduğu anlaşılınca sokaklara dökülen bu Aziz Millet, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Türk Bayrakları ve selalar eşliğinde oynanan oyunu bozmuş oldu. Böylelikle hem tüm Dünya’ya başka ülkelere benzemediğimizi, bizi yıkamayacaklarını ilan ettik;  hem de benzer girişimlerde bulunulan ülekelere de ilham kaynağı olduk. Ancak ne var ki, FETÖ’cü hainlerin bu millete verdiği zarar da asla unutulmayacak.

Tüm değerleri alçakça kullanan bu örgüt, bu vatanın evlatlarını ele geçirerek, onları zehirleyerek milletin evlatlarına kurşun sıktırmıştır. Artık bize düşen, 15 Temmuz’u unutmamak, unutturmamak ve gelecek nesillerimizi yükseköğretim kurumları olarak vatanına, milletine, maddi ve manevi değerlerine bağlı, aklını köleleştirmeyen, nitelikli bir şekilde yetiştirmektir. Yükseköğretim Kurulu başta olmak üzere tüm üniversiteler bu hassasiyetle çalışmalarını sürdürüyor. Bizler de bu bilinç ve hassiyetle hareket etmeye devam edeceğiz ” dedi. Rektör Sarıbıyık, 15 Temmuz’un Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edildiğini hatırlattığı mesajında “ Tüm Türkiye, tek vücut olarak darbeye karşı amalı; fakatlı konuşmadan, ayrıştırmadan tepki koymalıdır. Mesele İstiklal meselesidir. Onun içindir ki bu önemli günü milli birlik ve demokrasi ruhuyla anmaya devam etmeliyiz. Bu vesileyle 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan kahraman şehitlerimizi bir kez daha Rahmetle anıyorum. Gazilerimizi ve meydanlarda mücadele eden gazi Türkiye’yi de saygıyla selamlıyorum” ifadesini kullandı.

SUBÜ Basın Servisi

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER