Sağlam altyapıyla buluşan Katlı Pazar esnafından Başkan Yüce’ye teşekkür

Büyükşehir Belediyesi, Katlı Pazar bölgesi ve Kudüs Caddesi’nde hayata geçirdiği 3 bin metrelik yağmursuyu altyapı çalışmalarıyla bölge esnafının takdirini topladı.

Sağlam altyapıyla buluşan Katlı Pazar esnafından Başkan Yüce’ye teşekkür

Kuvvetli yağış esnasında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmayan esnaflar hizmetlerinden ötürü Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkürlerini ilettiler.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), büyük bir kısmında çalışmalarını tamamladığı ve kısa zaman içesinde bütünüyle devreye alacağı Kudüs Caddesi ve Katlı Pazar Bölgesi 3 bin metrelik yağmursuyu altyapı projesi ile bölge esnafının takdirini topladı. Uzun yıllardır her yağışın ardından oluşan sel ve baskın problemleri 3 bin metrelik yeni yağmursuyu hattı ile çözüme kavuştu. Geçtiğimiz günlerde şehrimizde yaşanan kuvvetli yağışın ardından su birikintisinin dahi oluşmaması yeni hattın güvenirliliğini kanıtlamış oldu. Bölge esnafı ise yılların sorununun çözüme kavuşmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye yapılan hizmetlerden ötürü şükranlarını sundu.

Artık yağış başladığında endişe etmeyeceğiz
Bölgede uzun yıllardır esnaflık yaptığını ve her yağışın ardından mutlaka sorun yaşadıklarını belirten İbrahim Kar, “ Önceden yağmur yağacak diye çok endişe ederdik. En ufak bir yağmurda dükkânlarımızın önü suyla dolar hatta kuvvetli yağışlarda yağmursuları dükkâna kadar girerdi. Şükürler olsun ki artık yağmur yağdığında endişe etmemize gerek yok. Sakarya’da çok kuvvetli bir yağış oldu acaba yine dükkânımızın önüne su birikir mi diye endişe ederken bir baktık ki en ufak birikinti dahi oluşmamış. Yeni yağmursuyu hattı ile artık güvendeyiz. Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce’ye sonrasında da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Güvenli altyapı kendini kuvvetli yağış ile birlikte ispatladı
Sakarya Seyyar Giyim Eşyası Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe ise, “ Önceden her yağış sonrası oda üyelerimizden şikâyetler alır ve çözüm arayışına geçerdik. Katlı Pazar esnafı için yağmur artık büyük bir sorun haline gelmişti. Son yapılan 3 bin metrelik yağmursuyu hattı ile beraber gördük ki Katlı Pazar bölgesinin artık yağmursuyu problemi kalmadı. Yaşanan kuvvetli yağış ve sonrasında en ufak bir olumsuzluğun dahi görülmemesi bize altyapımızın en güvenli şekilde yapıldığını ispatladı. Aynı zamanda tüm bu çalışmalar yapılırken Büyükşehir Belediyemiz her zaman yanımızda olarak çalışmalarını istişare halinde yürüttü. İşlerimize engel olmayacak şekilde yeri geldiğinde gece sabaha kadar ekipler çalıştı. Tüm bu hassasiyetlerinden ve yapılan çalışmalardan ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce’ye oda üyelerim ve şahsım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER