Sağlıklı Beslenme Kulubü'nde mutfak kültürü, sofra adab ve düzenini öğreniyorlar

Serçe Kafesi'nde doğallığın keyfi Serdivan'da 'canını seven gelsin' sloganıyla hizmete açılan Serçe Kafesi Butik Pasta-Cafe-Restaurant, sunduğu sağlıklı ve organik ürünleriyle ilgi görüyor.

Sağlıklı Beslenme Kulubü'nde mutfak kültürü, sofra adab ve düzenini öğreniyorlar

Kurduğu 'Sağlıklı Beslenme Kulübü' ile 7'den 70'e herkese organik ürünlerle yemek yapımı ve mutfak kültürü eğitimlerini başlatan işletme sahibi Ayşegül Kaya, "Herkesi sağlıklı beslenmeye davet ediyoruz" dedi. kocaali 

MUTFAK KÜLTÜRÜ SOFRA DÜZENİ VE ADABI
Sakaryalılar için hizmete açtığı butik kafe restoran alanındaki işletmesini tamamen organik ürünler ve sağlıklı beslenme üzerine kuran Sakaryalı müteşebbis Gıda Teknikeri Ayşegül Kaya, verdiği eğitimlerle de mutfak kültürü, sofra düzeni ve sofra adabını gelecek nesillere aktarma hedefinde olduğunu söyledi. Serçe Kafe Sağlıklı Beslenme Kulübü'nün her yaşa hitap ettiğini belirten Ayşegül Kaya, 'çocuklukta, ergenlikte ve yaşlılıkta beslenme' üzerine, öğrencilerine bir çok yemeğin yapımını verdiği düzenli eğitimlerle öğretiyor. 

DOĞAL ÜRÜNLERLE KUSURSUZ HİZMET
Bir çok hastalığın nedeninin kötü ve sağlıksız beslenme olduğuna dikkat çeken Ayşegül Kaya, vücuda alınan gıdaların hem zihinsel hem de fiziksel sağlığı etkilediğini belirtti. Sağlıklı besinlere kıyasla, işlenmiş gıdaların daha fazla tüketildiği zaman beyin işlevinin azaldığı, yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve kalp krizlerine yol açtığını hatırlatan Kaya, "Sağlıklı beslenme bizi sadece iyi hissettirmekle kalmaz aynı zamanda birçok hastalığa yakalanma riskimizi azaltır. Bu nedenle 'sağlıklı bir yaşam herkesin hakkıdır' düşüncesiyle müşterilerimize tamamen doğal ürünlerle hazırladığımız kahvaltı, yemek, tatlı ve içeceklerimizle kusursuz hizmet vermek amacındayız" diye konuştu. 

İŞLENMİŞ HİÇ BİR GIDAYA YER YOK
İşletme sahibi Ayşegül Kaya'nın işinde en büyük destekçisi olan Satın Alma Müdürü Önder Şahinbaş ise, tüm yiyecek ve içecek malzemelerinde tamamen doğal ve sağlıklı ürünler bulundurduklarını, işlenmiş hiç bir gıdaya yer vermediklerini belirtti. Şahinbaş, "Damak tadının yanında, sağlıklı beslenmenin gereği doğal ve organik ürünler kullanmaya büyük özen gösterdiğimiz tüm mönümüzden müşterilerimiz gönül rahatlığıyla faydalanabiliyor" dedi.

SAĞLIKLI BESLENMEYE DAVET
Gençler ve ailelerin gönül rahatlığıyla oturup hoşça vakit geçirebileceği Serçe Kafesi Butik Kafe ve Restaurant'ta çeşitli organizasyon ve aktiviteler de düzenlenebiliyor. Aynı zamanda Aşçılık ve Pastacılık Eğitmeni olan Ayşegül Kaya, doğum günü partileri, hanımlar günü gibi organizasyonlar için de hizmet verdiklerini belirterek, "Özel günler için orijinal el yapımı pasta, tatlı ve organik meyve sularımız, tamamen sağlıklı ürünlerle sunduğumuz mönülerimiz, sağlıklı beslenmek isteyen müşterilerimiz tarafından oldukça beğeni görüyor. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Tüm Sakaryalılar'ı huzurlu ve nezih bir ortamda sağlıklı beslenmenin tadına varmaya davet ediyoruz. Sizleri Serçe Kafesi'mizde ağırlamaktan büyüm memnuniyet duyarız" diye konuştu.

Foto: KAHVALTIDA BULUŞTULAR
Seçe Kafesi, dostları ve basın mensuplarını el yapımı ürünleriyle leziz bir kahvaltıda ağırladı.

Foto 1-2-3-4-5: KÜÇÜK MAHARETLİ ELLER
Serçe Kafesi Sağlıklı Beslenme Kulübü'nde yemek yapma eğitimi alan öğrenciler, tamamen sağlıklı ve doğal malzemelerden oluşan geleneksel yemekleri yapmayı eğlenceli bir biçimde öğreniyor. Eğitmenleri Ayşegül Kaya, öğrencilerini gelecekte birer usta aşçı gibi kabiliyet kazanmaları titiz bir program uyguluyor.

Foto 6-7-8: KENDİ ELLERİYLE SERVİS ETTİLER
Serçe Kafesi Sağlıklı Beslenme Kulübü öğrencileri kendi elleriyle yaptıkları ve tamamen doğal malzemelerden oluşan Tatar Böreği'ni aileleri ve müşterilere kendileri sundular.

Foto 9: DOĞAL DAMAK TADINA DAVET
Serçe Kafesi Butik Pasta-Cafe-Restaurant sahibi, Gıda Teknikeri Aşçılık ve Pastacılık Eğitmeni Ayşegül Kaya, tüm Sakaryalılar'ı Serçe Kafesi'nin doğal ürünlerini tatmaya davet etti.

Levent CANDAN

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER