Sağlıklı Örgü Bebek Yapmayı Öğreniyorlar

Sakarya Söğütlü ilçesinde ev hanımlarının aile bütçelerine katkıda bulunması için açılan kursta, çocuklar için çizgi film karakterlerinden de esinlenerek oyuncak bebekler yapmayı öğreniyorlar.

Sağlıklı Örgü Bebek Yapmayı Öğreniyorlar

Söğütlü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan el örgüsü bebek yapımı kursuna katılan 12 kadın, "Amigurumi" adı verilen örgü tekniğiyle çoğunluğu bebek olmak üzere tavşan, zürafa, fil, ördek, kelebek gibi oyuncaklar yapımını öğreniyorlar.

Söğütlü  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhammet Ali Akkuş ,açtıkları kursa, çoğunluğu ev hanımı 12 kadının katıldığını belirterek, kursiyerlerin "Amigurumi" örgü tekniğiyle oyuncakları yapımını öğreniyor ve burada hemde terapi oluyorlar. Kursu, kadınların hem boş zamanlarını en iyi değerlendirmeleri hem de ekonomik hayata katılımlarını sağlamak amacıyla açtıklarını dile getiren Akkuş, biz Söğütlü Halk Eğitim Merkezi olarak yenilik ve farklılıkları sürekli olarak Söğütlü halkının hizmetine sunma gayreti içerisinde olduk. 

Kurs Öğretmeni Filiz Ulusoy, El sanatları kurs hocası Filiz Ulusoy, Söğütlü Halk Eğitim merkezinin açmış olduğu bu kursta kursiyerlere örgü bebek nasıl yapılır onları öğretiyorum. Öğrencilerimiz buraya geldiklerinde hemde terapi oluyorlar ayrıca ev ekonomisine de katkı sağlıyorlar. Çocuklar için kesinlikle elde örülmüş oyuncakları tavsiye ediyorum. Kursa gelen öğrencilerimiz burada el örgü oyuncaklarını yapmayı öğreniyorlar ve ayrıca burada terapi oluyorlar, kafaları dağılıyor stresten kurtulmuş oluyorlar hem de bu yaptıkları oyuncakları satarak ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar.

Kursa katılan kursiyerlerde burada açılan kursta hem el örgü oyuncak öğreniyoruz ve ayrıca burada terapi oluyoruz.

Nisanur KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER