Sakarya adından çok daha fazla söz ettirecek

MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin 18. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Başkan Toçoğlu, “Türkiye’ye örnek bir performans ortaya koyuyoruz.

Sakarya adından çok daha fazla söz ettirecek

MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin 18. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Başkan Toçoğlu, “Türkiye’ye örnek bir performans ortaya koyuyoruz. Altyapıya 1,5 milyar yatırım yaptık. Yatay mimari konusunda asla taviz vermedik. Yeşil alanları arttırdık. Yeni parkları, meydanları şehrimize kazandırdık Sanayi ve yerel yönetim alanında uyum içerisinde hareket ettik. İnşallah Sakarya ilerleyen dönemlerde daha da ön plana çıkacak, adından çok daha fazla söz ettirecek” dedi.kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin 18. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. MÜSİAD Hizmet Binasında gerçekleştirilen kurula Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Faruk İbrahim, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, ilçe belediye başkanları,  AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, il müdürleri ve kaymakamlar ile çok sayıda davetli katıldı.

2023 vizyonu
MÜSİAD Şube Başkanı Yaşar Coşkun, “İş adamlığı toplumun dertleriyle dertlenmek ve ayakta durmaktır. MÜSİAD olarak her zaman dik durduk. 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren yönetim kurulu üyelerimiz ve üyelerimizle çeşitli faaliyetler gerçekleştirdik. İletişimimizi kuvvetlendirdik. İlimizin ve ülkemizin ihracatına katkı sağlayacak projelere imza atarak çeşitli eğitim çalışmaları gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımızın 2023 vizyonu çerçevesinde ilimizin istihdamına ve ekonomik çalışmalarına katkı sağlamaya var gücümüzle devam edeceğiz” dedi.

Yeni dönemde Sakarya
MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Faruk İbrahim, “MÜSİAD olarak 29 yıldır çok büyük engelleri aştık. Her zaman yeniliğe ve üretimin gücüne inandık. Kendimizi sürekli olarak geliştirdik ve yeniledik. Kobilerimizin sorunlarına her zaman öncelikli olarak değindik. Yerli ve milli ürünlerin kullanılmasına yönelik çalışmalar hayata geçirdik” dedi.

Kalkınma trendi
AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, “Ülke kalkınmasının ve büyümesinin temelinde uluslararası ilişkiler ve iş ilişkileri yatar. Eğer ülkeler bu iki ölçüyü uygulayamazsa ülke kalkınma trendini yakalayamaz. MÜSİAD ülkemizin kalkınma trendini yakalamakta âdeta bir lokomotif görevini üstlenerek çok önemli işlere imza atıyor. Tüm MÜSİAD ailesini yürekten kutluyorum” dedi. 

Ayağa kalktık
Başkan Toçoğlu, “Büyük bir afet yaşayan şehrimiz sadece şehircilik alanında değil aynı zamanda ekonomik alanda da büyük bir darbe almıştı. Hamdolsun son yıllarda hemen hemen her alanda önemli bir toparlanma yaşadık ve ayağa kalktık. Coğrafi konum avantajımızı, sanayiye uygun yapımız, verimli topraklarımız, insan ve çevre odaklı planlı kentleşmemiz ve doğal güzelliklerimizle birleştirmeye başlarken sanayicimiz ve iş adamlarımız büyük gayret gösterdiler. Sanayicilerimiz ayakta durarak hem ülkemizin kriz ortamından çıkmasında önemli bir rol oynadı hem de şehrimizin yakaladığı gelişim ivmesinin devam etmesine katkıda bulundu” dedi.

Sanayileşme ve yaşanabilirlik
Toçoğlu,“Şehrimizde yaşanan gelişmeleri değerlendirirsek birçok önemli yatırımın daha gerçekleşeceğini öngörmek mümkün. Birliktelik, cesaret ve kararlılık zor işleri başarmadaki en büyük anahtarımız olacak. Türkiye’nin en yaşanabilir şehirlerinden birisi konumundayız. Sanayileşme ve yaşanabilirliğin tezat kavramlar olmadıklarını, sanayi gücü artan bir şehrin aynı zamanda tarım da, turizm de ve yaşanabilir bir kent oluşturma noktasında da başarılı olabileceğini tüm bu etmenleri insan ve çevre odaklı yöneterek gösteriyoruz. Bu potansiyel Sakarya’nın en büyük gücüdür” diye belirtti.

Türkiye’ye örnek şehir
Açıklamalarını sonlandıran Başkan Toçoğlu, “Şehircilikte Türkiye’ye örnek bir performans ortaya koyuyoruz. Sakarya’da su kaynakları koruma altında. Denizlerimiz, gölümüz, nehrimiz dünya standartlarında korunuyor. Altyapıya 1,5 milyar yatırım yaptık. Yatay mimari konusunda asla taviz vermedik. Yeşil alanları arttırdık. Yeni parkları, meydanları şehrimize kazandırdık Sanayi ve yerel yönetim alanında uyum içerisinde hareket ettik. İnşallah Sakarya ilerleyen dönemlerde daha da ön plana çıkacak, adından çok daha fazla söz ettirecek” dedi.


 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER